Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Концепція управління місією

Igor Kabanenko
Читаю думки генералів H.R. McMaster, Ray Odierno, David Perkins і проводжу паралелі з Украіною - особливості нетрадиційного конфлікту, розчарування тактичних командирів помилками начальства (як військових, так і цивільних), іх налаштування на зміни бюрократичноі культури армії та прискореня повільної військовоі системи, перетворення тактичних перемог на стратегічний успіх.
Що в цьому контексті є принциповим?
1. Концепція управління операціями повинна бути замінена Концепцією управління місією - місія значно ширше суто військовоі операції, вона охоплює багато аспектів в цивільно-військовій площині. Лише розуміючи природу, рушійні сили і ризики конфлікту, можливо виробити переможну стратегію місіі і реалізувати її.
2. Потребує змінення функція контролю: у військових «контроль» означає переконатися, що ваші підлеглі чітко слідують наказу і виконують його. Звичайно, це необхідно як і раніше, але далеко не достатньо для середовища, яке настільки складне і швидко змінюється, що ні командир, ні підлегли не можуть точно передбачити в підготовленому заздалегідь плані як буде насправді.
3. Забезпечення "слідування наказу" стає менш важливим, ніж виковування "спільного розуміння" між начальниками і підлеглими. Для підтримання спільного розуміння важливими є сучасні он-лайн комунікації - саме тому кодовані бездротові системи (мережі) повинні стати топ-пріоритетом інвестицій в оборону.
4. Нова військова культура повинна базуватися на ініціативі, навіть до такої міри, в якій представники старої школи можуть розглядати її як непокору. Зазначене базується на тому, що середовище безпеки стає більш невідомим і постійно змінюється - ви вже не можете контролювати дотримання всього. Саме тому, слід чітко ідентифікувати які повноваження ви даєте підлеглим щодо використання ініціативи.
5. Це не хаос. Якщо ви хочете розширити якись можливості, то краще мати спільне розуміння щодо проблеми (ризику) і того, де ви можете взяти на себе ініціативу.
6. Премога починається з ідеї - зі стратегії перемоги. Тактичні переваги на полі бою при поганій стратегії ведуть до поразки. Це можна побачити на прикладі від подій в колишній Югославії, Іраку і до сьогоднішнього дня. Кричущі стратегічні слабкості цивільно-військового керівництва є проблемою - стратегічний рівень, це інший рівень складності, але якщо ми хочемо, щоб наша нація перемагала, потрібна адекватна цивільно-військова Стратегія перемоги.
7. Головна перешкода - на рівні середньої ланки, тому що вони не мають стратегічного мислення і не можуть (не хочуть) думати про стратегічні проблеми правильно.
8. У нашій Воєнній доктрині багато брехні і міфів - це треба негайно змінити. Військові повинні дати політикам варіанти розвитку ситуаціі, не ультиматуми - саме варіанти на підставі аналізу ризиків, а не видуманих (це називають "ймовірних") дій противника - він ніколи не буде діяти так, як ви вважаєте. Для цього треба вчити військових критичному мисленню (і заохочувати це), а не догмам з минулого. This entry was originally posted at http://don-katalan.dreamwidth.org/1045286.html.
Tags: піар, україна
Subscribe

 • Serhiy Dibrov · О ЗАПРЕЩЕНКЕ

  необходимое пояснение Сегодня я столкнулся с ситуацией, когда ФБ не позволило мне оставить комментарии в аккаунте руководителя департамента…

 • Різне з фб 2021.10.17

  Станислав Асеев Стислі, але новини щодо "Ізоляції" (інформація десь двомісячної давнини): нікого з колишньої адміністрації воєнних злочинців там не…

 • Вторая часть текста про отношение России к украинскому национализму

  Валерій Пекар Вторая часть текста про отношение России к украинскому национализму. Первая часть текста была довольно хорошо принята читателями, но в…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments