Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Чому 30%-й податок на перевищення витрат це помилка?

Міністерство фінансів України спільно з Державною фіскальною службою екстрено готують до розгляду у Верховній Раді проект податкової реформи, який передбачає введення нового 30% податку на суму, що перевищує витрати фізичних осіб над їхніми доходами (http://www.pravda.com.ua/news/2014/12/8/7046872/). З першого погляду може здаватись, що це дуже правильна ініціатива, адже вона направлена на корупціонерів, або інших нечесних громадян, які мають неофіційні доходи. Але це тільки перше враження – адміністрування такої ініціативи з самого початку приречене на невдачу, оскільки воно буде базуватись на непрямій оцінці матеріального стану громадян.
Вам здається, що все просто – людина купує товар/ послугу і на цьому етапі ви можете її «зловити на гарячому»? А от і ні! У кожної людини свій шаблон споживання, який не виміряєш під одні лекала. Одні люди відмовляють собі у хорошій їжі та хорошому одязі і заощаджують на незабутню подорож. Інші постійно живуть у борг зате одягаються як голівудськи зірки і харчуються тільки в гламурних ресторанах. А хто в наші країні забороняв позичити у всіх друзів та родичів у кпити собі гарний Lexus? І от уявіть собі, приходить фіскальний інспектор до щасливого покупця нового шикарного авто із запитанням «Звідки?». А відповідь буде простою – на сніданках економив/ дід залишив/ у друзів позичив. А презумпцію невинності в нашій країні ніхто не відміняв!І це ми тільки згадали про відносно чесні способи уникнути цього податку. А можна ж і через офшори та юридичні фірми майно оформляти. Варіантів маса!
Звідки ми це знаємо? Наша організація (CASE Україна) багато років займалась питанням непрямої оцінки доходів громадян. Так, існують інструменти, які вам чітко можуть підказати, хто живе не за своїми доходами (щоб це було не «на глазок» інспектора). Але такі оцінки, на жаль, не можна використовувати як доказ чи критерій для притягнення до відповідальності. Вони просто є неточними. Ну і що як Ви витратили більше, ніж заробили? Хто може відслідкувати Ваші статки за останні 20 років? І яка різниця між доходами та видатками буде прийматись до уваги? 200грн? 20 тис. грн? чи може 1 млн. грн? У перших двох випадках висока ймовірність того, що постраждають невинні люди, а у останньому випадку… фіскальні інспектори зможуть непогано заробити.
Саме тому у всьому світі дуже обережно ставляться до непрямих оцінок, оскільки це може бути дуже небезпечним інструментом як корупції, так і політичного тиску. Єдине на що ці інструменти можуть бути придатні – це слугувати підставою для подальшого розслідування підозрілих випадків. Нараховувати податки на основі неспівставності доходів та витрат – це просто мертвонароджений проект. Це популізм. Це амбіція зробити те, що ні в одній країні не було запроваджено. Серйозно?! Для початку б податок з нерухомості почали якісно збирати...
Ціна держави: популярна економіка This entry was originally posted at http://don-katalan.dreamwidth.org/1064950.html.
Tags: дебилы, дубровский, европа, коллективное х%№ло, общество, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments