Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Державна інспекція ядерного регулювання України повідомляє про розвиток подій на АЕС Fukushima-Daiіc


20 травня 2011 року
Інформацію оновлено станом на 14:40 за Київським часомЗа офіційними повідомленнями МАГАТЕ, за останні дні відбулись певні зміни стосовно блоків №1-4 АЕС Фукусіма-1.

Повністю відновлені власні потреби електропостачання блоків №3 і №4 АЕС від зовнішньої мережі електроживлення 66 кВ лінії «Тохоку». При цьому на блоці №4 заживлені прилади контролю стану басейну витримки від мережі 480 В.

На блоках №1-2 тривають роботи відновлення власних потреб електропостачання від зовнішньої мережі електроживлення 66 кВ лінії «Окума».

12 травня ц.р., після запуску вентиляційної системи очищення повітря в приреакторному відділенні блоку №1, персонал ТЕРСО відновив штатну роботу приладів контролю БЩУ. За попередньою оцінкою ситуації, за допомогою відновлених приладів БЩУ, ТЕРСО припускає, що в корпусі реактору блоку №1 наявні нещільності (викликані пошкодженим паливом).

Тому ТЕРСО 17 травня ц.р. подала безпосередньо до першого контуру реакторної установки блоку №1 азот з метою видалення водню з нього. Далі буде розглядатися питання заповнення контайнменту блоку №1 водою у разі його цілісності.

За останній тиждень до басейну витримки блоку №2 було подано 56 т знесоленої води у суміші з спеціальним хімічним реагентом (гідразін гідрат), що подавлює кисень.

За останній тиждень до басейну витримки блоку №3 було подано 106 т знесоленої води у суміші 0,9 м3 з гідразін гідратом.

З 15 травня ц.р. ТЕРСО розпочала підготовку розчину борної кислоти для подальшої подачі його до активних зон блоків №1-3, з метою надійного заглушення можливої ланцюгової реакції ділення.

На сьогодні, до басейну витримки блоку №4 подано 100 т знесоленої води з 0,3 м3 гідразіну гідрата.

За офіційним повідомленням ТЕРСО 18 березня ц.р. були взяті спектрометричні проби води з басейнів витримки блоків №3 і №4 – концентрація радіоактивного ізотопу цезію-137 складає 150 000 000 Бк/літр та 67 Бк/літр відповідно. Ці дані дозволяють стверджувати про цілісність паливних збірок в басейні витримки блоку №4.


Істотних змін у радіаційному фоні на майданчику АЕС Фукусіма-1 та в найбільш забруднених префектурах не відбулось.Серед 47 контрольованих префектур найбільший фон зовнішнього іонізуючого опромінення залишається в префектурі Фукусіма – до 1600 мкР/год. З 14 префектур, в яких контролюється радіоактивне забруднення продуктів харчування та питної води перевищення зафіксовано лише у префектурі Ібаракі (в культурах чаю по ізотопам цезію – 134,137).

За офіційним повідомленням Кабінету Міністрів Японії 14 травня ц.р. були зупинені енергоблоки №3 і №4 АЕС Хамаока, що розташована на відстані 200 км у південно-західному напрямку від Токіо, у зв‘язку із потенційними проблемами забезпечення безпеки на випадок цунамі. Відновлення експлуатації цих блоків можливо після будівництва нової захисної дамби висотою 15 м, що потребує не менше 2 років.

Енергоблоки №1 і №2 АЕС Хамаока були остаточно зупинені в 2009 році у зв‘язку із закінченням проектного терміну експлуатації. Блок №5, який знаходиться в планово-попереджувальному ремонті також не буде введений в експлуатацію до будівництва згаданої захисної дамби.АЕС України працюють у штатному режимі, контроль радіаційної обстановки здійснюється в режимі реального часу. Підвищення рівня потужності дози гама-випромінювання на території України не спостерігається.


За офіційним повідомленням МАГАТЕ, 3 травня 2011 року Інформаційно-кризовий центр МАГАТЕ переведено в режим базового реагування. У цьому режимі можливість отримувати аварійні повідомлення безперервно (24 години на добу 7 днів на тиждень) для відповідного інформування компетентних органів забезпечується без здійснення цілодобового чергування. Додатковий персонал залучається до роботи лише у разі необхідності прискорення розповсюдження інформації або проведення поглибленої оцінки ситуації.

Нагадуємо, що у режимі аварійного реагування Інформаційно-кризовий центр МАГАТЕ знаходився у зв’язку із аварією на АЕС «Фукусіма-1», що сталася 11 березня 2011 року внаслідок землетрусу та цунамі.
Tags: фукусима-1, ядерна безпека
Subscribe
promo don_katalan december 29, 2014 14:39 113
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments