Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Роз'яснення по статусу "отпускніков" та "опполченців" в Україні

Олександр Доній на своїй ФБ сторінці запитує: «Щодо чергових полонених російських військовослужбовців (тепер - з Тольятті). А чому українська держава не проводить судів над військовополоненими росіянами??? Чому їх тишком-нишком постійно передають Росії? Внаслідок яких таємних домовленостей?»
Спробую відповісти.
Ніякі суди над військовополоненими неможливі в принципі. Більш того, така постановка питання свідчить про нерозуміння того, що таке військовий полон.
Відповідно до Третьої Женевської конвенції 1949 року, полон полягає в обмеженні державою свободи іноземних військовослужбовців, які ОФІЦІЙНО та ВІДКРИТО беруть участь у воєнних діях. При цьому полонені не вважаються злочинцями, поводження з ними має відповідати тому статусу, які вони мали в своїх збройних силах, а метою полону є виключно недопущення подальшої участі цих осіб у бойових діях.
Тому, наприклад, ніякі ДНР чи ЛНР брати в полон нікого не можуть, а утримувані ними українські військовослужбовці та інші громадяни є просто заручниками. І найголовнішою метою будь-якої антитерористичної операції є якраз звільнення таких заручників.
У випадку, коли правоохоронні органи України захоплюють терористів, то їх не «беруть у полон», як пишуть безграмотні редактори «Української правди», а затримують відповідно до КПК України як підозрюваних у скоєнні злочинів. При цьому ані громадянство, ані місце роботи чи служби терористів не мають жодного відношення до їх правового статусу й військовослужбовці Російської Федерації, які вчиняють протиправні дії на території України, нічим юридично не відрізняються від губарєвих-пушиліних та інших моторол. Військовополоненими вони вважатись не можуть ні за яких обставин.
Інше запитання – а як, у такому разі, українська влада здійснює «обмін полонених» і на підставі чого затримані на місці злочину росіяни оголошуються «заблудівшиміся» та відправляються додому коштом українських платників податків?
Відповідь на це запитання дуже проста й вона полягає в тому, що в Україні відсутня прокуратура, яка повинна була б здійснювати нагляд за дотриманням законності в ході кримінальних проваджень. А те, що є, називати "прокуратурою" язик не повертається.
При цьому не слід думати, що подібна ситуація склалась лише при розслідуванні злочиниів, вчинених терористами на Сході України. За повної бездіяльності Шокіна й Ко слідчі та судді відпускають затриманих (підозрюваних, обвинувачених) чи обмінюють їх (декого - на заручників, переважну більшість - на гроші) по кримінальних справах будь-якої категорії.
Volodymyr Boyko

This entry was originally posted at http://don-katalan.dreamwidth.org/1147366.html.
Tags: бойко, коллективное х%№ло, лугандония, медведчук, менты, порошенко, прдоны, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments