Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Літературним неграм України

З нагоди Дня журналіста хочу поздоровити тих, кого зазвичай називають літературними неграми – хто дописує під псевдонімами «Арсен Аваков», «Антон Геращенко», «Семен Семенченко», «Віталій Кличко» й т.д. у соціальних мережах і на блозі «Української правди».
Наприклад, Віталій Кличко навіть не знає, що він останнім часом пише на УП статті російською мовою. Віталій Володимирович глибоко переконаний, що за ті гроші, які він (а точніше - Фірташ і Льовочкін) платить піарникам, останні замовляють і розміщують публікації за підписом міського голови Києва, як і належить, державною мовою.
Власне, так і було з 22 листопада 2010 року до 12 листопада 2013 року. Впродовж 3 років, доки журналістів для написання статей від імені Кличка наймав штаб партії «Удар», Віталій Володимирович був україномовним. Потім трапилась перерва в півтора роки, і з 10 січня 2015-го Кличко різко поміняв орієнтацію. Тепер він – чільний представник «русского мира» і державну мову не визнає принципово. Тому що тепер за його імідж турбуються не дуже грамотні помічники з Київської міськдержадміністрації. Але не будемо строго судити столичного мера – він не те що писати не може, йому й читати непросто.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков також чи навряд читає те, що від його імені літературні негри пишуть на Фейсбук-сторінці та на блозі УП. Принаймні, якби він знав, що на «Українській правді» за його підписом розміщено марення під заголовком «Чуваку не с Марса», він би, напевно, зажадав негайно прибрати цю, з дозволу сказати, «публікацію».
А ось народний депутат Антон Геращенко свої дописи в соціальних мережах читає. Щоправда, не кожного дня. Через це інколи трапляються конфузи. Так, наприклад, від імені Геращенка його літературний негр якось розмістив на його Фейсбук-сторінці оцінки моєї скромної персони. Здається, самою пристойною там була фраза, що я алкоголік, у мене біла гарячка й жодному слову з моїх статей вірити не можна. Наступного дня Антон Юрійович був у Вінниці й під час зустрічі з представниками ЗМІ тамтешні журналісти його спитали на предмет мого алкоголізму. Народний обранець був вкрай здивований і запевнив присутніх, що нічого такого про мене ніколи не писав. Сподіваюсь, після цього Геращенко уважно ознайомився зі своєю Фейсбук-творчістю й надавав по вухах найнятим ним журналістам.
Інша річ – народний депутат Семен Семенченко (більше відомий як раніше судимий аферист Костя Грішін). Грішін-Семенченко не тільки уважно читає все те, що пишеться від його імені в соціальних мережах, але навіть найняв кілька акул пера та гієн клавіатури, щоби вони, слухаючи прямі трансляції пленарних засідань Верховної Ради, писали легендарному комбату СМС-ки з його запитаннями та виступами з місця. Власне, за вивченням такої СМС-ки журналісти й сфотографувли Грішіна-Семенченка під час обговорення питання про зняття депутатської недоторканності з Сергія Клюєва.
Звісно, робота літературного негра всіяна не тільки трояндами. Трапляються й шипи. Досі пам’ятна історія, як один такий негр у 2009 році вів сторінку в Живому Журналі Арсенія Яценюка. Ну, і переплутав акаунти, написавши від імені Арсенія Петровича в ході дискусії: «И вообщем подхожу я к твоей маме и ссу ей в рот. заступишься за мамочку или промолчишь ссікливое гавно? Думаю, что ті промолчишь, потому что ві пидары московские всегда молчите когда вам правду говоришь! Бхагагагагагага!!!!». Саме веселе полягало в тому, що незадовго до цього казусу Яценюк запевняв прогресивну громадськість, що веде свій ЖЖ особисто.
Тому, враховуючи, що в літературних негрів досі немає свого свята, поздоровляю представників цієї професії з Днем журналіста. Хлопці й дівчата, пишіть побільше, бо без вас наше політичне життя було б сірим, буденним і одноманітним. Головне – не плутайте акаунти.
Volodymyr Boyko


This entry was originally posted at http://don-katalan.dreamwidth.org/1160152.html.
Tags: бойко, кличко, свобода змі, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments