Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Чому стільки журналістів?

Dmitro Vovnyanko
Наприкінці серпня минулого року сили АТО мали два угрупування що знаходилися в оточенні і мусили пробиватися до своїх - під Луганськом і під Іловайськом. Про Іловайськ тоді ми чули з кожної праски. Про Луганськ - щось десь і непевно. Чому? Відповім, але спершу ремарка.
Рік тому, у вересні 2014-го, я розривався на дві організації. Робив інформзабезпечення діяльності Київський козацький полк ім. Т. Шевченка (з ними і потрапив на кордон під Новоазовськом) і допомагав чим міг ФОНД Дианы Макаровой Діана (ота сама найбільша всепропальщиця, як висловлюються деякі френди) в той час (як і зараз) забезпечувала частини по всьому фронтові, в т ч під Луганськом - Новоайдаром. Можете ставитися до Діани як хочете, але з пісні слів не викинеш - я тоді не просто бачив ту діяльність, я участь в ній брав, і те що для фронту вона була й лишеється безцінна - я говоритиму і через 20 років.
Коротше, тоді з'їздив я з машиною ФОНДу під Новоайдар. Поспілкувався з хлопцями. дізнався, що були вони в оточенні. Дізнався, що з оточення вони вирвалися. Дізнався що натерпілися жахіття і втратили товаришів.
Зрозумів я з того масштаб подій які сталися з хлопцями? Ні фіга.
В оточення тоді потрапляли і виривалися з них частини по всьому фронтові (мої брати-козаки під Новоазовськом його ледве уникли). Аби усвідомити, що сталося під Луганськом я мав зрозуміти скільки саме людей було в оточенні (а хлопці цього не казали, бо й самі погано уявляли), яку територію вони тримали (а хлопці, знову таки точно сказати не могли, позаяк солдат мало чого бачить за межами своєї роти, решта - чутки й плітки) й нарешті які ворожі сили на них навалилися (а це не тільки солдат, а й офіцер сказати може вельми приблизно та й те лише на своїй ділянці). Коротше масштаби пережитого людьми з якими я тоді ручкався я дізнався набагато пізніше.
Це до того, що може побачити людина безпосередньо на місці.
І от тепер дивлюся я на два ті оточення і порівнюю.
Луганськ - батальйонна група 80-ї аеромобільної + рота 1-ї танкової + рота 128-ї горнострілецької.
Іловайськ - збірна команда з добровольчих батальйонів, батів тер-оборони та окремих частин ЗСУ.
Луганськ - силовий прорив оточених частин на з'єднання зі своїми.
Іловайськ - спроба вийти по наданому противником коридору, що переросла в бійню.
Луганськ - про операцію широкий загал не знає ні фіга, крім окремих деталей.
Іловайськ - ледь не вся операція відбувається он-лайн, з величезною кількістю репортажів з місць і роликів на Ютуб (дуже уважно вивчених російською розвідкою - не сумнівайтеся), з аналізом подій у пресі і негайними висновками.
Чому така різниця? А тому, що в угрупуванні яке атакувало Іловайськ дивним чином опинилися чимала кількість журналістів. Ледь не по годинах ситуацію в Іловайську відслідковував Цензор.НЕТ Бутусова. Залив інтернет роликами та інтерв'ю лідер ДК Ростислав Шапошніков. Щойно в Києві відкрилася виставка зразу чотирьох фотокорів, що працювали в Іловайську. Скільки їх було там спільно - мені важко навіть сказати. Але варто зауважити, що прес-служби добробатів також складалися (і складаються) з професійних журналістів.
Питання, як так сталося що в Іловайську стався практично концентрат журналістів, а під Луганськом - ні фіга, а навіть ті журналісти які випадково потрапляли під Луганськ з розповідей бійців ні фіга не могли зрозуміти?
Мені це дуже нагадало ситуацію з часів Другої Світової війни, коли перед рішучим наступом і в РККА і в Вермахті на ділянку наступу завозили журналістів і фотокорів з усіх відомих видань і дані надавали їм на рівні штабів полків-дивізій-корпусів. Аби висвітлили. Аби описали. Аби прорекламували і розпіарили.
А може справа в тому, що журналісти збіглися на гарячі події? Можливо. Але чому їх тоді не зацікавили так само Горлівка і Луганськ? А може справа в тому що ЗСУ на відміну від добробатів не йшло на контакт з пресою? Знову звернуся до власного досвіду - у середини серпня я був на пропускному пункті Новазовськ, і не представляючи жодного відомого видання, я не побачив від прикордонників нічого, крім щирості, привітності і бажання допомогти і підказати. Офіцери не просто не уникли розмов, навпаки - начальник Донецького прикордонного загону що приїхав на КПП, легко погодився поспілкуватися і розповів багато цікавого.
Ні, шановні, не схоже це на збіг. Схоже на те, що хтось навмисно покликав журналістів мовляв "ви таке побачите", а там...
А там результат склався протилежний очікуваному. Журналісти привезені на фронт стали свідками не перемоги, а розгрому. Що й висвітлили у репортажах. Подекуди так висвітлили, що глядачі і читачі пережили справжній шок.
Але хто зібрав журналістів? Навіщо? З якою метою? Гадаю - колись дізнаємося.

Дмитрий Левинский (коммент от себя:)
Ну кто позвал бутусова - как раз не секрет)
На кого работает шапошников - тоже не секрет.
И так - минимум по половине журналистов, кто там был, можно сказать - кто чей карманный писака.
И думается мне, что часть из них туда послали освещать именно разгром, а не победу

======

Ну и заодно про яхту старины Марченко:
Inna Bogoslovskaya
Медведчук купил яхту за 180 млн евро в то время, когда он "отвечает" за обмен военнопленными между Украиной и рашей с днр и лнр. За 10% от этой суммы он может обменять "всех на всех" в течение нескольких дней! Ну уж если он, подонок, не понимает, то сколько мы будем терпеть, что этот не имеющий совести кум путина присутствует в каких-либо переговорах с украинской стороны?! Парламент обязан потребовать от президента вывести Медвечука навсегда из любых переговоров о урегулированию со стороны Украины. А СБУ просто обязана при первой же встрече с Медвечуком, гражданином Украины, провести расследование, откуда у гражданина Украины такие средства - может, в том числе, и от "бурной деятельности" в АТО? Негодяи!!! Так долго не будет!!!

This entry was originally posted at http://don-katalan.dreamwidth.org/1216630.html.
Tags: история, коллективное х%№ло, конспирология, лугандония, майдан, медведчук, порошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments