Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Мукачево. Пам'ятник рому-господарнику викликав флешмоб

Мукачево – єдине місто в Україні, де пам’ятники ставлять простим людям. Спочатку – сажотрусу, сьогодні – простому рому-господарнику. (Балога 3.09)

"Яку б роботу не довелося їм виконувати, вони у душі завжди митці. Особливість цього пам’ятника у тому, що він створений у честь людини, здавалося б непримітної, але надзвичайно важливої професії, яка забезпечує чистоту вулиць нашого міста, створюючи у ньому разом затишок та гарний настрій", - підкреслила ведуча.

Проте все виявилось не так просто:
Дана скульптура викликала неоднозначну реакцію у суспільстві. Дехто відзначає оригінальність пам’ятника, а дехто вважає, що скульптура принижує гідність та дискримінує права будь-якої нормальної людини.
"Ця новина настільки обурила ромські громади України, що останні вже просто не будуть мовчати та терпіти ці знущання. Тому, сьогодні розпочинається всеукраїнський флешмоб гідності, який тепер вкаже владі, хто такі справжні роми. Тому, шановні, готуйте пам’ятники справжньому рому, а не ваші диктати їхнього справжнього місця у вашому псевдоідеальному світі", – йдеться у повідомленні активістів на сайті благодійного фонду "Розвиток".
Відомі ромські лідери і активісти розпочали всеукраїнський "флешмоб проти ганебного пам’ятника". Всі вони фотографуються із мітлами в руках і виставляють їх у мережу Інтернет.
Ось перші світлини:Протест закарпатських ромів проти відкритого нещодавно пам’ятника рому господарнику у Мукачеві вийшов за межі Закарпатської області.
До флеш-мобу, який розпочали ромські активісти, приєднались правозахисники херсонського "Правового сектору" та Української фундації правової допомоги.
http://pmg.ua/

This entry was originally posted at http://don-katalan.dreamwidth.org/1221984.html.
Tags: маразм, мукачево, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments