Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Слушна пропозиція. Наприклад Київ з 1942 року не мав мера-киянина

Алі Татар-заде
Я б увів правило, яке дещо коригує право українців обиратись будь-де від будь-якого регіону і суттєво обмежує це право місцем народження. Народжені в населеному пункті отримали б виключне право бути мером. Народжені в даному окрузі отримують виключне право балотуватись до Верховної ради від цього округу, до рад менших рівнів (обласну, районну). Народжені разом з тим хто оселився у віці до 6 років (тобто, коли ще до школи не ходив) - складали б раду місцевих депутатів. Сказане не стосується посад, на які призначають: тут важливо те, що призначати будуть місцеві. Натомість, право обирати розширюється: окрім звичайних "прописчиків", його отримують також усі уродженці населеного пункту, а також всі власники житла (тобто, іногородні).
Для корінних народів я б зробив виключення наступним чином.
Кожен хто через репресії та депортації народився поза Кримом, отримує право голосу та право бути обраним в обох населенних пунктах, де народились його батьки, або у всіх чотирьох, якщо це дідусі і бабусі. Також, в цій системі я б розвів місцеві вибори у часі - як по рівням, так і по населених пунктах. Це знеможливіть масові фальшування під шумок, коли увага і людський ресурс прикути до інших більш столічних місць.
Моя пропозиція суттєво і революційно змінила б склад місцевої влади. Наприклад, якось давно я порахував, скільки кримських депутатів місцеві за походженням - і тихо офанорів, бо там не було і чверті. В кращому випадку когось привезли сюди школьником, а більше було комсомольців або тих, кому дали кримську хатинку за роки радянської служби.
====
В тему - мой пост еще от 2012 года: Киев и "киевская" власть. То чего нет This entry was originally posted at http://don-katalan.dreamwidth.org/1229591.html.
Tags: история, київ, крим, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments