Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Volodymyr Boyko - Як виникла партія ПС

З мого боку "ноу коммент". Більшість фактів загальновідомі... (Д_К)
==========
З нагоди дня народження лідера «Правого сектору» Дмитра Яроша я, так і бути, розповім, яким чином він став одноосібним лідером цього громадського утворення, а згодом – і політичної партії. Це тим більш цікаво, що другий лідер і засновник «Правого сектору» Микола Карпюк зараз перебуває у в’язниці Російської Федерації, де він навіть зробив заяву про участь Арсенія Яценюка у російсько-чеченській війні в середині 90-х.
Як, напевно, пам’ятає політично стурбований читач, громадський рух «Правий сектор» ситуативно склався в останніх числах листопада 2013 року з представників політичної партії УНА-УНСО, Всеукраїнської організації «Тризуб ім. Степана Бандери» та кількох маргінальних утворень на кшталт «Патріота України», «Білого молота», «Чорного комітету» та «Карпатської січі». Фактичними лідерами стали заступник голови УНА-УНСО Микола Карпюк і очільник «Тризубу», помічник-консультант народного депутата В.Наливайченка Дмитро Ярош.
Після втечі Януковича люди, що стояли за Ярошем, вирішили перетворити «Правий сектор» на політичну партію з метою участі у виборах. Але оскільки до виборчого процесу допускаються лише ті партії, що проіснували не менше року, на порядку денному постало питання купити або заволодіти в інший спосіб установчими документами та печаткою вже зареєстрованої партії, провести її з’їзд та перейменувати на «Правий сектор».
Найпростіше було зробити таку маніпуляцію з партією УНА-УНСО, яку фактично очолював один із засновників «Правого сектору» Карпюк (формальним керівником рахувався старенький Юрій Шухевич). Але Микола Карпюк – багаторічний УНСОвець, політв’язень, засуджений за часи Кучми через участь у акції протесту 9 березня 2001 року – був проти.
Тим не менш, з’їзд, на якому партія УНА-УНСО мала змінити свою назву, таки призначили на 22 березня 2014 року. З’їзд пройшов без Карпюка й одноосібним керівником «Правого сектора» став Дмитро Ярош, який, фактично, «рейдернув» партію УНА-УНСО. А 29 березня 2014 року соратник Яроша Андрій Денисенко в етері «Шустер Live» заявив, що 21 березня 2014 року Микола Карпюк був викрадений у Чернігівській області Федеральною службою безпеки Російської Федерації.
Насправді Карпюк опинився на території Росії не 21, а 17 березня 2014 року. Він був вивезений і зданий прямо в руки ФСБ-шників не якимись загадковими шпигунами, а керівником штабу «Правого сектору» в Київській області В’ячеславом Фурсою. Зрозуміло, що це було зроблено за домовленістю з російською спецслужбою, яка в такий спосіб прибирала Карпюка для того, щоби він не заважав реалізації планів ФСБ в Україні.
Для того, щоби дотримуватись видимості законності, було зроблено наступне. Фурса посадив Карпюка (ходять чутки, що перед тим Фурса добряче напоїв Карпюка горілкою, але достовірної інформації наразі не має) та ще одного пасажира, такого собі Ігоря Янковського, у свій автомобіль «Мерседес», номер державної реєстрації АІ 2662 ВІ, перетнув український прикордонний пункт «Бачівськ» у Чернігівській області та впритул під’їхав до шлагбаума з російської сторони. Тут ФСБ-шники затримали всіх трьох начебто тому, що водій не виконав вказівку прикордонника зупинитись на певній відстані від шлагбаума.
З метою забезпечити алібі Фурси, відносно нього, як водія, був складений адміністративний протокол і наступного дня постановою мирового судді судової ділянки №51 Севського району Брянської області він був арештований на 15 діб. Після відбуття покарання Фурса спокійнісінько повернувся в Україну. А Карпюк був етапований до Москви за обвинуваченням у тому, що, начебто, брав участь у воєнних діях у Чечні.
Впродовж наступного року Миколу, а також ще одного українця, Станіслава Кліха, який був затриманий окремо, нещадно катували. При цьому достеменно не відомо, чи дійсно Карпюк брав якусь участь у російсько-чеченській війні – я знаю лише те, що він на стороні грузинів воював у ході грузинсько-абхазького протистояння. Під час допитів Карпюк, заради сміху, і сказав, що, начебто, добровольцем серед чеченців воював ще й Арсеній Яценюк – для того, щоби виставити своїх мучителів на сміховисько.
Що стосується В’ячеслава Фурси, то це – відомий вишгородський кримінальний авторитет, який згодом навіть балотувався в народні депутати, представляючись активістом «Правого сектору».
Цікава деталь: 16 січня 2014 року, під час акцій протесту на Майдані, коли російські ЗМІ лякали «дорогіх расєян» злобними «правосєками», Фурса чартерним рейсом №574 літав до Москви. Був він неодноразово в Росії й після затримання Карпюка.
До речі, саме Фурса зі своїми людьми захопив і розграбував Межигір’я Януковича та садибу Пшонки (на згадку про це у Фурси залишився легендарний «золотий батон»).
За місяць після вивезення Карпюка до Росії Фурса за автоматниками з’явився в офіс компанії «БРСМ-нафта», що має мережу заправок, і зажадав щомісячної «матеріальної допомоги». Отримавши відмову, пригрозив підірвати одну з заправок. Наслідки не забарились – 22 квітня 2014 року була висаджена в повітря заправка «БРСМ» у Переяславі-Хмельницькому, внаслідок чого загинули 6 осіб.
Також Фурса брав активну участь у підпаленні та закладанні вибухівки на інших заправках «БРСМ», зокрема в Броварах під час спроби рейдерського захоплення цієї компанії керівництвом МВС. Фіналом спроби рейдерського нападу став грандіозний вибух нафтобази «БРСМ» під Києвом, але, наскільки мені відомо, власники компанії досі на шантаж не піддались.
Фурса відомий також тим, що заснував так зване «Батальйонне братство», явно пов’язане зі спецслужбами Росії. У лютому 2015 року був затриманий за організацію заворушень під Адміністрацією Президента, але невдовзі відпущений.
Закономірне запитання – чи причетний до всіх цих подій Дмитро Ярош? Думаю, що ні. Ярош взагалі не дуже усвідомлює, що коїться навколо його імені і не контролює людей, які називають себе «Правим сектором», за винятком, хіба, кількох наближених осіб.
З днем народження Вас, пане Провіднику!
На фото: постанова мирового судді судової ділянки №51 Севського району Брянської області Антонової Т.А. від 18 березня 2014 року про адміністративний арешт Фурси В.С., в якій викладені обставини того, як Микола Карпюк опинився на території Російської Федерації.This entry was originally posted at http://don-katalan.dreamwidth.org/1241997.html.
Tags: бойко, коллективное х%№ло, конспирология, майдан, рассея, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments