Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

3 тупика виборів в Маріуполі

Ще кілька слів про Маріуполь. Там виникає юридична проблема. Не важко прийняти закон про голосування 15 листопада в округах, де вибори не відбулися. Але тоді це чітко будуть не перевибори, а щось на зразок переголосування, у той час, як самого голосування не було. Певний юридичний тупик, і обійти його не можна, можна розрубати - просто сказати: переголосування і все! А перевибори - це повна процедура з висуненням, агітацією, створенням комісій, тобто аж на кінець зими.
А тепер тупик політичний: якщо переголосування, то не лише ті самі кандидати, але й ті самі квоти політичних партій на представництво в комісіях та на керівні посади в них. Персоналії можна, звісно, поміняти, але, знову ж, рішенням тих самих партій. Тому всі проблеми нікуди не дінуться. Властиво, можна зняти тільки одну - таки надрукувати бюлетені в Києві при суперконтролі з усіх можливих структур. Але й це рішення, знову ж, має прийняти та сама комісія, оскільки це її компетенція. Є там одна лазівка, коли функції ТВК виконує ЦВК, але юридично це можна застосувати щодо парламентських і президентських виборів, а на місцевих ТВК - це не підструктура ЦВК, там нема прямої вертикалі. Аналогії з ОВК юридично некоректні - місцеве самоврядування не є частиною загальнодержавної законодавчої влади, а цілком самостійна гілка (чи тисячі гілочок) влади.
І є ще електоральний тупик: за три тижні електоральне поле не дуже поміняється. Ну має оппо-блоппо, на жаль, високу підтримку в тому ж Маріуполі. І є патріотичні сили, які з цим не готові миритися, але й перехопити симпатії виборців теж не змогли. І тому цілком може знову статися клінч чи з реальних, чи з надуманих причин. А провести вибори там таки обов'язково треба. Адже буде неприємна ситуація: мовляв, бойовики хочуть вам надати право вибору (яке це право ми то розуміємо, а там - далеко не всі), а Україна вас цього права позбавляє. Так, це маніпуляція, але там вона буде результативною.
Тарас Чорновіл

This entry was originally posted at http://don-katalan.dreamwidth.org/1264758.html.
Tags: беспредел, вибори, донбасс, прдоны, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments