Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Про ліки, історію і толерантність

Originally posted by vjn at Про ліки, історію і толерантність.
Просто до відома тих, хто не стежив за "нобелівкою" цього року - премію в галузі медицини отримала китаянка, яка знайшла ліки, котрі зменшили смертність від малярії удвічі.
Знайшла вона їх в китайському трактаті, написаному в 350 році до нашої ери.
Тож мої великі вітання тим моїм знайомим, з якими я давно і безплідно сперечаюсь щодо їх поглядів на "корисність для людства християнства" - того самого, яке, перейнявши владу в Європі в середині першого тисячоліття, до епохи Ренесансу примудрилося знищити зі спадку цивілізацій, котрих вважало "поганськими", все, до чого змогло дотягнутися (фактично в цей період християни були таким собі аналогом ІДІЛ).
Зокрема тим, які колись давно доводили мені, що правильно було спалено Олександрійську бібліотеку, бо там "все одно згоріли тонни нікому не потрібної белетристики".
До речі, ящо уважно придивитись, прагнення винищувати все "неправильне" властиве лише авраамічним релігіям. В буддистській, з купою різних течій, Індії спокійно стоять стародавні тисячоліті міста, в конфуціанському Китаї читають рукописи кількатисячолітньої давнини, в синтоїстській Японії туристи відвідують тисячолітні храми - і лише там, де пройшли послідовники Авраама, лишається випалена земля, а на ній - тільки їхні "правильні" артефакти. Між іншим, такі бонуси, як фанатична нетерпимість і сакралізація влади, були серед головних причин обрання авраамічних релігій за державні, бо допомагали мобілізувати адептів на боротьбу, чим вигідно для своїх прибічників переважали інші релігії - на свій час вони були тим самим, чим в сорокові роки минулого століття стала ядерна зброя, стратегічною перевагою у війні. Завершилось все, щоправда, тим, чим і закінчуються всі стратегічні переваги, коли їх набувають обидві сторони конфлікту - жорстокою війною на винищення між різними течіями однієї релігіі, яка ледь не закінчилась загибеллю цивілізації. Саме тому провідними країнами світу було прийнято рішення самообмежуватись - тобто скорочувати ядерні арсенали і відокремлювати церкву від держави.
До речі, комунізм діяв абсолютно аналогічними методами - винищив все, що було до нього, створив на заміну свої сурогати, на основі яких переконав своїх апологетів, що до цього нічого не було, а якщо й було, то виключно погане. І, зауважу, обидві ідеології досі лишаються без засудження і при владі, вважаючи, що простих вибачень було досить - що дає їм змогу знову захоплювати все більше і більше влади, щойно видається така можливість, чому приклад західна і східна частини України, де церковники знову виходять на перші ролі, створюючи таким чином основу для майбутнього громадянського конфлікту ще й на релігійному грунті.
І на завершення: дорогі мої френди, які не люблять слово і поняття "толерантність", вас цинічно надурили і підсадили на голку кремлівської точки зору, яку ви несвідомо тепер і поширюєте. Толерантність в соціокультурному значенні (біологічне тут підмішувати є грубим пересмикуванням - можете самі знайти, скільки спільного у стрижки та військового шикування під одною назвою "каре") в системі цінностей західної цивілізаціі - це не терпіти, поки тебе гвалтують, бо гвалтування інших входить в культурні цінності гвалтівника, як про неї розповідають московські політтехнологи.
Толерантність - це не лізти гвалтувати іншого, бо його спосіб життя не узгоджується з твоїми культурними цінностями. А те, що ви вкладаєте в це поняття,називається порушенням толерантності щодо вас і охороняється в нормальних країнах законодавством щодо самозахисту. Яке у нас, до слова, не прийняли.

This entry was originally posted at http://don-katalan.dreamwidth.org/1273767.html.
Tags: история, китай, коллективное х%№ло, левые, общество, рассея, україна, християнство
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments