Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Перерозподіл сфер впливу криміналітету на користь ФСБ?

Мішаня Косий, убієнний у кримському Гурзуфі в ніч на 22 грудня 2015 року, був, безсумнівно, постаттю непересічною. Про масштаб особистості Мішані свідчить хоча б той факт, що в Донецьку він вважався другою за величиною зіркою кримінального світу після Ріната. І навіть генерали міліції та СБУ в розмовах з підлеглими називали Косого виключно «Міхалміхалич».
Мішаня, тобто Михайло Михайлович Ляшко, колись вирішив піти шляхом Ріната й поміняти «Аідідас» на фрак і манішку. Навіть прикупив собі футбольний клуб «Металург». Але невдовзі продав той клуб Гайдуку й Таруті, зрозумівши, що не з його біографією та звичками роздавати інтерв’ю чи колекціонувати живопис.
А звички ці були дуже колоритні. Пам’ятаю, як Мішаня якось ввечері приїхав у казино «Третій Рим» і, всівшись за стіл з рулеткою, дулом пістолета зупиняв колесо в потрібному місці.
Чи інший приклад. Мішаня тримав готівку не в сейфі, а в дитячій труні з якоїсь цінної деревини. Коли мав потребу в грошах, прислуга заносила з підвалу цю труну, зсувала вічко, Косий брав скільки-то пачок доларів, труна зачинялась і уносилась у підвал.
Я не знаю, чи читав Косий пресу. Напевно, лише в особливих випадках і лише окремих авторів. Але точно знаю, що мої пасквілі він читав та не раз ними обурювався – особливо серіалом, який вийшов друком восени 2003 року, про нелегальні шахти Донбасу, де я засвітив його фірми. Утім, обурення одного з королів Донецька жодних наслідків для мене не мало: я ані йому, ані Рінату не був нічого винний – на відміну від інших донецьких журналістів, які охоче писали на замовлення можновладців, не усвідомлюючи наслідків для того, хто бодай один раз візьме в бандита гроші.
Вбивство Мішані – дуже серйозний сигнал, який означає, що на Сході України вперше за останні 20 років розпочався перерозподіл сфер впливу криміналітету. А відтак контроль наркотрафіку, контрабанда в Європу сигарет чи виготовлення контрафактної горілки скоро перейдуть до інших людей. І будуть ці люди пов’язані з ФСБ – я не думаю, що будь-хто інший наважився б завалити Косого.
Volodymyr Boyko

This entry was originally posted at http://don-katalan.dreamwidth.org/1306445.html.
Tags: ахметов, бойко, донбасс, конспирология, лугандония, прдоны, рассея, свобода змі, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment