Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Задовбали релігійним мракобіссям

Досить довго намагався сформулювати своє ставлення до релігійних вивертів наших можновладців, та Volodymyr Boyko все зробив за мене :).
------
Секретар РНБОУ Турчинов пропонує «розглянути питання переходу у відзначенні церковних свят з Юліанського на Григоріанський календар», президент Порошенко під час офіційного державного візиту б’є поклони та хреститься, і нікому з журналістів, які все це висвітлюють, навіть не спадає на думку зазирнути до Конституції й переконатись, що в Україні церква відокремлена від держави, а держава - від церкви.
У приватному побуті представники влади можуть, звісно, сповідувати будь-яку релігію чи бути щирими атеїстами. Але виключно – в приватному. Що ж стосується публічного життя, то вони ніколи й ні за яких обставин не можуть торкатись унутрішньоцерковних проблем, оскільки Україна – це світська держава, а всі службові та посадові особи органів державної влади й місцевого самоврядування повинні діяти в межах повноважень та згідно з порядком, що встановлені Конституцією й законами України.
Святкування Різдва, яке, всупереч настановам Конституції, разом з іншими православними та греко-католицькими святами зазначене в ст. 73 Кодексу законів про працю України як вихідний день, дійсно, треба припиняти. Натомість передбачити на законодавчому рівні, що власник або уповноважений ним орган зобов’язаний на прохання працівника надавати йому неоплачувану відпустку для відправлення релігійних потреб, встановивши максимальну кількість днів такої відпустки на рік.
Також зрозуміло, що ні за яких обставин у приміщеннях органів влади не можуть відправлятись релігійні обряди, а усілякі освячення кабінетів чиновників, рівно як функціонування каплиць на території Верховної Ради України (у приміщенні будинку Комітетів ВРУ за адресою м.Київ, вул. Садова, 3-а) чи Генеральної прокуратури України (на горішньому поверсі нової будівлі за адресою м.Київ, вул. Різницька, 13/15) є кричущим порушенням законності та встановленого в країні правопорядку.
Тим більше чиновники не повинні обговорювати питання релігійного життя. Бо перше запитання, що виникає після ознайомлення з ось цим дописом секретаря РНБОУ
https://www.facebook.com/oleksandr.turchynov/posts/10153375179788553
– а яке відношення Рада національної безпеки та оборони України має до відправлення релігійних культів? Ще можна зрозуміти, коли дату святкування православного чи греко-католицького Різдва обговорюють між собою вірні цих конфесій. Але до чого тут національна безпека та «експертні думки» баптиста Турчинова?
Втім, про рівень обізнаності Олександра Валентиновича з предметом його статті свідчить фраза про те, що «в Давній Іудеї користувались місячним календарем, який зовсім не відповідає ані Юліанському, ані Григоріанському». Насправді, Іудея за євангельських часів була провінцією Риму й офіційним календарем там був якраз той календар, який ми зараз називаємо Юліанським. При цьому юдеї ніколи не користувались місячним календарем, тобто календарем, у основу якого покладено фази місячного циклу. Прикладом такого календаря є сучасний ісламський календар, а юдеї з давніх-давен використовують зовсім інший, сонячно-місячний, календар.
Я розумію, що коли собаці нема чим зайнятись, вона вилизує зовнішні статеві органи. А коли від неробства мається державний службовець, то він починає дописувати в соцмережах на тему Ефеського собору й календарів давньої Іудеї. Але було б краще, якби Олександр Валентинович знайшов собі роботу в межах своїх посадових обов’язків. А Петро Олексійович читав Конституцію замість того, щоби хреститися під час офіційних церемоній.
Втім, не можу не зазначити принципову відмінність між Петром Олексійовичем та Олександром Валентиновичем. Якщо Порошенко не набридає громадянам своїми релігійними поглядами й за рахунок державного бюджету оплачує лише «соціальну рекламу», яка пропагує російську мову (днями чув таку «соціальну рекламу» від Мінстеця по радіо: «Україна – багатомовна країна! Слава Україні!»), то Турчинов найняв армію ботів, яка загиджує соціальні мережі рекламою його безграмотної статті про святкування Різдва. Наприклад, я заблокував вже кілька десятків Турчиновських ботів, через що нагадую Олександру Валентиновичу про кримінальну відповідальність за подібні діяння.
Volodymyr Boyko


This entry was originally posted at http://don-katalan.dreamwidth.org/1307893.html.
Tags: бесовщина, бойко, общество, порошенко, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments