Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Як роssія завчасно "притирала" до себе територію Казахстану


На схемі показано, як "формувалась" Оренбурзька область РСФСР і майбутня Челябинська (на північ-схід від неї). Замальовані синім та блакитним землі належали у 1920-ті роки Казахстанові. Росіянці вже тоді методично відтирали, в буквальному значенні, приграниччя поміж Башкирським та Казаським народами, щоб ті не мали спільного коордону. На всяк випадок, враховуючи багато спільного в історії й культурі ціх двох народів. Перед тим - 1924 року - до росіянських губерній було притерто частину "Малої Башкирії", згодом звужено і ліквідовано автономію іншого тюркського народу - нагайбаків. Так поставали типові росіянські області-краї-губернії - прокладки поміж яскраво вираженими нерускімі народами.
----
пояснення від радянського підручнику: "Оренбург и Оренбургская область, выполнившие свои задачи по обеспечению помощи казахскому народу, теперь воссоединились в качестве самостоятельной губернии с РСФСР". Отаке от воссоєдінєніє.
(Алі Татар-заде)

Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1315151.html.
Tags: история, казахстан, рассея
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments