Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Всеросійська само-дерусифікація

Алі Татар-заде
Після розпаду екс-РСФСР на окремі штукенції деякі держави заберуть, що називається, своє. Точніше те, що вони в той момент назвуть своїм.
Росіянці так довго плутали карти і мапи, ховали сліди та кінці у воду, часто разом з живими людьми і цілими бібліотеками, а те й науковими школами, що часто буває неможливо встановити прям до километру, де була "кемська волость" а де не було. Проте, після розпаду все це обернеться проти самої пост-імперської нації.
Фінляндці не будуть уточнювати, скільки міль від лінії Манергейма стояв якийсь кордонний стовп - вони просто зроблять, як герой анекдоту: запустять шапку якомога далі і гаркнуть: "А оце мені під помидори!".
Всі дуже здивуються розмахам апетиту КНР, тому що одна справа дивитись на фізичну мапу, та інша - на перефарбовану мапу Євразії. І шок не пройде навіть після нагадування, що це переважно пусті землі, на яких нічого не расте, нічого не здобувається і нічого не відбувається вже багато століть.
Бо в китайців все там зарасте, задобувається та заселитья. Ще й тими самими народами, яких росіянців, вже були думали, позбавились навік. Це в росіянській історії даури були і щезли, як ті ельфи - а в Китаї їх понад 130 тисяч, буде мало - буде втричі більше, включно з напівкровками, родичними народами та просто китайцями, які населяють даурські автономні повіти. І так по всіх шляхах Східної Євразії.
Але самому факту китайської інвазії не здивується ніхто, лише маштабам. Японці - те ж саме. Фінляндців всі також зрозуміють. Українців теж - я просто впевнений, що в останній момент наше мудре керівництво не втримається і прибуде на шапочний розбор. Грузин, азербайджанців, казахів, естонців, латвійців - всі зрозуміють, бо росіянці їх реально діставали.
Дуже здивують туркмени, які виставлять претензію на європейську частину Прикаспія, населену етничними туркменами. Здивує тиха і мирна Монголія, яка оголосить Бурятію не просто братським народом, а своєю частиною, та назве це ніяк інакше, ніж великим воз'єднанням. Здивують обидві Кореї і Тайвань, про яких всі забули, а вони теж мають що сказати про свої корені і втрачені землі. І вже верхом несподіванки стануть Швеція і Данія з Норвегією, які висунуть претензії на багато північних земель і океанів.
Саме цікаве в процесі буде те, що всі ці претензії будуть обгрунтовані. У всіх в сейфах виявляться непреложні документи, а між собою буде негласна домовленість - усі такі претензії залишати без арбітражу.
Бєларусь забере собі обширні чорноземні аудиторії - і вже в наступному поколінні росіянці дізнаються з подивом, що сказка про три братерських народи як та палка має два кінця.
Америка й Канада заберуть собі під опіку землі таких народів, які науково доведено є родичами "першої нації", а неформально - такі теріторії, на приглядок за порядком, розробку ресурсів та просте підтримання життя в яких в інших держав просто не існує технологій.
Захоплення-повертання матимуть не тільки, а подекуди й не стільки економічний сенс, як політичний. Створення держав-буферів справа хороша, але недолговічна, тож краще тримати деякі стратегичні висоти під власним неопосередкованим контролем.
Хоча будуть, безумовно, і самі буферні держави. Тільки значно вглиб екс-РСФСР, а не просто по її кордонах. Добра половина з них буде завуальованої формою опіки з боку країн-сусідів. Але від місцевого політикуму з часом буде залежати, чи готові вони на справжню незалежність. Бо постійно довго возитись із домініоном сучасна демократія собі дозволити не хоче, а сучасна недемократія - не може.
Але найшокуючим для всіх стане масова всеросійська само-дерусифікація. Ніхто не готовий навіть уявити, скільки мільйонів людей водинчас, напрегонки, відкидатимуть свою належність до нації, яка програла "найбільшу війну в історії".
Пошук радянцями єврейської двоюродної бабушки заради репатріації в Ізраель - ніщо в порівнянні з цим процесом. Бо єврейську бабушку знайти відносно легко, а ти знайди бабушку-чувашку та діда-самоїда. І тим не менш, всі все це чудово знайдуть.

Мій варіант тут

Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1331187.html.
Tags: рассея, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments