Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

умисне вбивство

Volodymyr Boyko
Нарешті прокуратура м.Києва внесла ясність у правову кваліфікацію дій поліцаїв, які 7 листопада 2016 року застрелили в Києві неповнолітнього Михайла Медведєва.
Як відомо, уся «вина» загиблого полягала в тому, що він був пасажиром автомобіля, водій якого скоїв адміністративне правопорушення – перевищив швидкість. І хоча міжнародна аферистка Деканоїдзе, яка незаконно обіймає в Україні посаду голови Нацполіції, зразу ж заявила, що поліцаї діяли правильно й у повній відповідності з законом, (враховуючи, що Деканоїдзе не розуміє української мови й не здатна ознайомитись з законами країни, куди вона випадково потрапила на державну службу, ця фраза звучить як витончене знущання),прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за ознаками частини 3 статті 365 Кримінального кодексу України. Тобто, за перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, якщо вони потягнули тяжкі наслідки.
Я зразу ж відзначив у коментарях на своїй ФБ-сторінці, що така кваліфікація є неправильною. Точніше – вона б не викликала заперечень до травня 2014 року, оскільки під тяжкими наслідками при скоєнні службових злочинів (не тільки перевищенні влади, але й при зловживанні владою чи службовій недбалості) раніше визнавались заподіяння потерпілому тяжких тілесних ушкоджень або смерті, доведення його до самогубства, спричинення матеріальних збитків, які у 250 і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян, розвал діяльності підприємства, установи, організації, їх банкрутство, створення аварійної ситуації, що потягла людські жертви, тощо.
Але внаслідок так званої «революції гідності» трапилось нещастя: в Україні зібрались до купи кілька пройдисвітів, які самочинно оголосили себе «експертами», придумали собі назву «Реанімаційний пакет реформ» і шляхом шантажу та погроз стали лобіювати прийняття Верховної Радою законів, написаних з метою обслуговування найбрудніших корупційних схем.
Зокрема, 13 травня 2014 року Верховна Рада ухвалила запропонований РПР закон, яким були внесені зміни в Кримінальний кодекс України в частині визначення того, що слід вважати тяжкими наслідками службового злочину. Зараз це лише заподіяння матеріальної шкоди, яка в двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Тобто, тепер якщо міліціонер до смерті закатує людину, це вже не вважатиметься перевищенням влади. Точно так, нині не можна відкривати кримінальне провадження за службову недбалість проти співробітників ЖЕКу, якщо з нечищеного даху впала бурулька й вбила перехожого – немає матеріальної шкоди.
Тому я й зазначив, що скоєний поліцаями злочин вимагає додаткової кваліфікації – не тільки за ч.3 ст. 365, але й за ст.115 КК України (навмисне вбивство).
Тепер все стало на свої місця. Як 11 лютого 2016 року повідомила прокуратура столиці,
«Слідче управління прокуратури міста Києва проводить досудове розслідування та збір доказів у кримінальному провадженні за фактом перевищення службових повноважень працівниками Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту національної патрульної поліції України в ніч 7 лютого у місті Києві під час переслідування автомобіля БМВ, що призвело до загибелі 17-річного юнака. Правова кваліфікація події ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень), ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) КК України».
http://www.gp.gov.ua/ua/news.html…
Але мені здається, що правильнішим було б кваліфікувати злочинні дії поліцаїв не за ч.1 ст.115 КК України, а за п.5 ч.2 ст.115 КК України. Тобто як навмисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб. Тому що підлеглі Деканоїдзе влаштували вулицями Києва гонитву за автомобілем, у якому перебував потерпілий, стріляючи по ньому навмання при тому, що навкруги було чимало людей і лише чудом від поліцейської кулі загинув один тільки 17-річний Медведєв. До речі, навмисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб, карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.
Що стосується ч.3 ст.365, то вона також має залишатись. Але в якості кваліфікуючої ознаки повинна фігурувати шкода, завдана поліцаями та Деканоїдзе Державному бюджету України. Річ у тім, що Держказначейство України зобов’язано не тільки повністю оплатити всі видатки на похорон убитого хлопця, але й виплатити чималу суму на компенсацію моральної шкоди, завданої поліцаями, близьким родичам Михайла Медведєва. У наступному, після засудження винних, ці кошти мають бути стягнути до Державного бюджету України в порядку регресу з поліцаїв та їх недоумкуватої начальниці, яка вважає, що в Україні правоохоронці можуть безкарно вбивати ні в чому не винних громадян.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1343966.html.
Tags: беспредел, бойко, менты, порошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 34 comments