Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Школа переклада

Алі Татар-заде
Українська локалізація "Гаррі Потера" залишила без перекладу більшість оригінальних назв (школа Хогвартс, факультети: Ґрифіндор, Слизерин, Гафелпаф, Рейвенклов). Вирішив глянути, як проходила локалізація в інших перекладацьких літературах, і знайшов дещо цікаве.
Словаки перейменували і школу (Rokfort), і всі чотири факультети (Chrabromil, Slizolin, Bifľomor, Bystrohlav).
Так само зробили словенці - і школу (Bradavičarka) і факультети (Gryfondom, Spolzgad, Pihpuff, Drznvraan).
І чехи: школа в них перейменована схоже до словенської (Bradavice), факультети - до невпізнаності (Nebelvír, Zmijozel, Mrzimor, Havraspár).
Поляки залишили школі назву Хогварц, а факультети - Gryfoni, Ślizgoni, Puchoni, Krukoni.
З романських мов локалізацію провели перекладники на французьку, румунську і італійську, з германських - лише на голандську та норвезьку. Балтийські - і латиши, і литовці. Естонці перейменували тільки школу, фіни й угорці перейменували все. Також не могли залишити британську і виклали свої варіанти бретонці. Всі інші користуються англійською калькою.
Окремо слід зазначити росіянських перекладачів. Вони часто перекладають тільки два факультети (Пуфендуй і Когтевран), а іноді залишають як є. А от головний від'ємний персонаж - Волдеморт - рік за роком все впевненіше витискається різними літеросполученнями, на кшталт Волан-де-Морт, щоб мінімізувати схожість імені з Володимиром. Школа перевода - вона і в Африці школа перевода.

Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1351241.html.
Tags: европа, рассея, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment