Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Прогулянки колишнім курортним містечком

Алі Татар-заде
Жінка в кількох світерах - один на собі, два інших обов'язані навколо поясу, рвані - із натхненням копирсається у сміттєвих бачках. Діловіто й працьовито щось збирає у корзинку за плечима, орудує спеціальними садовими щипчиками.
- Ще два роки тому вона сиділа отут і продавала місця в приватні пансіонати. А рік тому була отут, це її робоче місце, - подруга показує на вибліклу табличку "Екскурсії і прогулянки у всі сторони Криму".
Заросший дєтіна з фінгалом на півобличчя просить милостиню, у своєрідній манері:
- В борг, в борг прошу! Все поверну на днях, і ще доплачу.
- А цей працював на прокаті автомобільчиків. Два роки тому заробляв за літо на весь рік.
Інтелигентного вигляду дядечко в потертому красивому костюмі йде з навісним плакатом на животі та спині: "Збор на боротьбу з США. пожертви бажано в доларах".
- А це, судячи з одягу, у минулому житті був депутат законодатільного собранія?
- А, етот. Ні, він завжди такий. Був на учьоті в психдиспансері. Кажуть, недавно його звідти зняли.
***
На честь включення третьої лінії другої нітки четвертої черги Енергомоста "Крим-Кубань", на півострові почали відмикати спочатку світло, потім воду, і ось нарешті опалення. Народ безмолвствує ібо благодєнствує.
***
кримських чиновників "виховують" регулярними зборами як на картошку, тільки це зветься семінарами. Поіздку та слухання оплачують самі - йдеться навіть не про підвищення кваліфікації, а про її "підтвердження", бо, мовляв, знаємо ми ту Україну і за що вона давала кваліфікації. Службовці сопять в дві дірки, але терплять.
І от на одному такому семінарі (а зазвичай там просто тихо сплять, відбуваючи номер) лектор з Мааскви розоходився вчити як правильно спілкуватись. І почав нести таке, що пробудились найсонливіші.
- В руском язикє слово "спасібо" - ето архаїзм, діалект, деревенщина. Тєм болєє забудтє слово "благадарю". Вєдь "благадарю" - ето калька с українського "дякую", а тє, понятно, нє самі прідумалі, а взялі у паляков. Єслі культурний рускій чілавєк хочет когото поблагадаріть, он должен сказать "Я вам вєсьма прізнатілєн". Ето вазводіт говорящего на должний уровєнь. Он нє рассипаєтся в благадарнастях за любую мєлач, он всєво ліш прізнатєлєн. То єсть прізнайот, што єму била польза.
***
Прочитав Олену Степову, про те, як в окупованій Луганщині лікарі роблять смертельні ін'єкції старим хворим, щоб не мучились - точніше, щоб не висіли тягарем на "молодій республіці". Ви знаєте, вірю.
А тепер ще одна думка - також з площини віри.
Ви ніколи не задумувалися, чи викликають такі трагедії, як Голодомор, якесь прокляття? Я задумався і надумав, що безумовно таке прокляття з'являється, воно падає на всю землю де відбувалось.
І ще важливо, на кого воно падає. На тих, хто знущався над голодомором - від казуїстичного "заперечення" до відвертого глумління. Рикошетом - і на тих, хто воліє "не ворошити" та "не провокувати".
Ці думки якось пов'язані із окупованою Луганщиною, і з Кримнашом також.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1355434.html.
Tags: дебилы, коллективное х%№ло, крим, рассея, х%№ло
Subscribe

 • Спесь ещё никого до добра не доводила... или персидская игра "в крысу"...

  Костянтин Машовець Иранские аятоллы могут доиграться до того, что... Турция и Азербайджан... при поддержке "мирового сообщества" и Израиля таки…

 • Serhiy Dibrov · О ЗАПРЕЩЕНКЕ

  необходимое пояснение Сегодня я столкнулся с ситуацией, когда ФБ не позволило мне оставить комментарии в аккаунте руководителя департамента…

 • Різне з фб 2021.10.17

  Станислав Асеев Стислі, але новини щодо "Ізоляції" (інформація десь двомісячної давнини): нікого з колишньої адміністрації воєнних злочинців там не…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments