азартні ігри з державою не рекомендуються, але з суспільством - запросто. Ось вам лотерея.
Оберіть навмання якесь село в Україні з кітчево радянською назвою, і щоб у картотеці ВРУ числилось, що село прямо так і засновано, в тридцять такому чи сорок едак п'ятому році. І просто перевірте це підручними засобами.
У мене вийшло практично як гра в одні ворота. Під "заснуванням села" частіше за все підразумевається депортація його колишніх мешканців - німців, болгар, кримських татар або ще когось, коли це після війни. Або виморочування голодомором а потім "заснування" з новим, чкалисто-чапаїстим чи ударненько-первомайським іменем. Або погроми починаючи від 1914 і скінчуючи непом.
Або знову ж захоплення, депортація, перейменування - "перезаснування", тільки в царистські часи.
Тим небагатьом з останніх, як правило, приписано богично-деміургичні властивості щодо них усіляких графів, князів та генералів. Їхня здатність творити поселення посеред безлюдної безводної пустелі помітно перевищує аналогічні функції, що ними наділив, наприклад, Толкін айнурів в своєм сільмаріліоні. Бува, їхала тут якась фрейліна, каблучку загубила - так і виникле селе Кольцове, а барин скушав тут огірка і заснував посьолок Агуречний.
Саме цікаве, що це не якісь маргинальні приклади. Це учіння про безжизненно-безвидну майбутню новоросію преспокійно перекочувало з царських підручників до радянських, а переживши всіх генсеків - і до сучасної української школи. Людям приємно думати, що до них тут нічого не було, і оце що зараз - це вершина можливого.
===================
Приємно, якщо Маскву спалили під жовтосиніми прапорцями ))

Фрагмент з нової британській екранізації Толстого "Війна і світське товариство"...
Чому флажок жовто-синій? Можливо:
ЖЕЛТО-СИНИЙ ФЛАЖОК — символ бонапартистов (геральдические цвета Наполеона)..
http://www.vokrugsveta.ru/article/203357/
Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1368313.html.
Journal information