Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

два Крими завжди поруч

Алі Татар-заде

Один Крим щовесни стоїть у вигляді бабульки з лихим поглядом, яка простягує перехожим жменьку заповідного підсніжника. Краснокнижної рослини, відомої саме тім, що її не можна викопувати та продавати. Якісь ідіоти щорічно лізуть на скелі, ламають собі руки-ноги, щоб привезти рюкзак забороненої краси та виставити з ним оту бабульку. І в вигляді ментів, стайки полохливої поліції, яка проходить мимо тої бабки, і один з них кидає їй: "Не висовуйся".
Другий Крим зовсім поруч. В тітки на городі - біле павутиння ціх самих підсніжників, вони повсюду, навіть на стежках. Вона задумливо тримається то за цапку, то за граблі, і відставляє. Руки тягнуться прибрати грядки, але діти, онуки весь час її вмовляють не чіпати, поки воно саме не зійде.
І ці світи не перетинаються.
---
аншлюсом Криму путлер відрізав своїм прихільникам усі лазейки для подальшого псевдо-патріотизму, патріотизму "інакшого напряму", в якому вони, мовляв, теж люблять Україну, тільки за державу обидно і Росія хороша. По суті вся їх програма тепер зводиться до того, що вони за терористичний режим Ер-рефії, а той режим, у свою чергу, категорично проти теріторіальної цілосності України. Тільки беззуба феміда цього може не побачити, але в політичному плані все просто: хто за проросійські рухи, той однозначно проти України і за кримський аншлюс.
---
багато, дуже багато людей по обидві боки перекопу та "сірої зони", визначились виходячи із світогляду. Для одних єврошлях, най і через (само)скептичну призму, був єдиним нормальним вибіром, туди ж зіграли базові симпатії до волі, демократії, правової держави. Для інших все це давно зі знаком минус: дєрмократія, гмо- та гомо-єврики, развєлібардак, симпатія до порядку, понятій і єрархій. Колись дуже давно в мене був друг, типове "дитя Балкан". Нчверть угорець, на стільки ж румун, а другу половину крові займало "сербськохорватське" походження. Коли він був юним, то оцю другу половину навіть не розділяв. За його словами - звичайно, кожен схильний поширювати свій досвід на багато людей - коли почалися балканські війни, то вибір поміж "сербом" та "хорватом" для багатьох пролягав у тому, чи він підтримує геніального Милошевича і пакетом - прикольну ідею вигнати звідусиль словенців та дати всратись албанцям, чи вважає його ідеї провокаційними та ідіотськими. Вибір стояв ще простіше - або Нато, або Есересер (який тоді ще догорав і навіть не здогадувався, що скоро в люлю). Грало роль усе: і дитячі спогади про розповіді бабці-діда, і західний чи східний кінематограф, і навіть перша книжка та перша дівчина. Його теорія показала себе набагато пізніше, коли частина сербів, звичайно за сценарієм вашингтонського обкому і все таке, скинула того Милошевича та попрохалась до Європи. Тільки частина, але напрочуд активна: скинула, потім умила руки і розійшлась. А мову - сербськохорватську, як її прозвали - вони так і не поділили. В сучасній діловій хорватській багато сербизмів, хоч її і "відчищують", самі серби кажуть що єзик в нас украли хорвати, а хорватські пуристи марно просувають глибинні діалекти, в яких сербської нема за визначенням, у публічну сферу - воно не приживається. Середнє покоління досі говорить взаємозрозуміло по обидві боки запоребрика, хоча і листується інакше, через що багато взаємних злих жартів. Поміж державами лежить кров, велика, страшна кров, тому ці жарти ще можна сприймати як віддушину.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1385975.html.
Tags: крим, менты, подонки, рассея, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments