Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

"Банкова пікчерз"

Віктор Балога
Ще одна прикмета "життя по-новому": журналісти, політики, чиновники, депутати і громадські активісти об'єднуються для захисту свободи слова. Це прямий наслідок того, як Президент Порошенко і його політична обслуга розуміють одну з базових цінностей світової демократії - вільне висловлення думок у вільних ЗМІ. Гарант втілює її так: має бути одна думка, його власна, а всі інші - то "розхитування човна" і "п'ята колона". Хто не згоден з такою постановкою питання - тому закрити рота або запресувати.
Пан Порошенко всього пару місяців створював видимість, що він демократ, який толерантний до інших, відмінних від його, поглядів і критики. Далі в медіа-сфері почалося згортання вільнодумства, якщо воно не було узгоджено з лінією Банкової. Інформаційні служби майже всіх центральних каналів провели стерилізацію новинних та аналітичних програм від небажаних для Президента фактів і тем. Причина: АП натиснула на больові точки власників або уклала з ними бартерні угоди, обмінявши їхній спокій чи преференції для бізнесу на лояльність. Проекти журналістських розслідувань виходять в умовах блокади, погроз і шантажу. Критика влади ще лунає на малих каналах, але їх дивиться невелика аудиторія.
Президенту дуже хочеться, щоб на головних медійних майданчиках була така ж пропаганда, як і в Росії. Щоб з ефіру лилося єдиномисліє, сконструйоване президентськими технологами. Щоб цензуру "згори" замінила самоцензура журналістів і редакторів.
Однією з ілюстрацій таких прагнень є продукція кінокомпанії "Банкова пікчерз", яку охоче показують на деяких особливо запопадливих ТБ-каналах. У цих агітках, точно за Геббельсом, трохи правди розбавлено у великих пропорціях підтасовками і маніпуляціями. Навіть трагічні поразки на фронті, Іловайськ і Дебальцево, "документалісти" з Банкової і Генштабу примудрилися перетворити на "військовий геній" Верховного Головнокомандувача і фельдмаршалів з Міноборони.
У ширшому розумінні такі трюки з правдою і об'єктивністю - лише відображення політичного шулерства Президента і його команди. Вони стоять в одному ряду з голосуванням у ВР за спецстатус для терористів Донбасу, ганебних виборах у Чернігові та Кривому Розі, утворенням альянсів із "регіоналами" у ВР і облрадах, фіктивною коаліцією і "пакетним" урядом під одного ставленика пана Порошенка та написанням законів для продавлювання іншого ставленика на Генпрокурора. Перелік - не повний.
Тому особисто я погоджуюсь, що свободу слова в Україні потрібно захищати. Інакше каток авторитаризму, керований Петром Порошенком, докотиться до диктатури. Свобода слова і ЗМІ - чи не єдиний дієвий запобіжник проти цього у державі, керівник якої не дружить з демократією.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1394594.html.
Tags: балога, порошенко, прдоны, свобода змі, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment