Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Фоменкологія - ще один фронт інформаційної війни з сусідами та загниваючим западом

Алі Татар-заде
В історичній (або антиісторичній за спрямованністю) літературі Росії сьогодні лідерує вчення кількох математиків, відоме за прізвищем батька-засновника як фоменкологія.
Сутність вчення можна звести до теорії змови, згідно якої всі події історії було навмисно розтягнуто в часі, при чому керував цім кружок Скалігера, що його автори перетворили у справжнє опудало. Насправді ж, кажуть фоменкологи, всі історичні події людства не нараховують й кількох тисячоліть (в цьому видно легку руку креаціонистів, які зводять весь термін існування Всесвіту до біблійних дат в тисячі років).
Методологічно фоменкологи поклали в основу безсистемне ототожнення всіх імен, які мають хоча б два схожих звуки - причому, звуків схожих в росіянській транскрипції. Історичну лінгвістику, яка давно просунула певні правила можливого і неможливого перетворення звуків один на одний, вони також легко відкидають - адже лінгвістика виходить з існування мов багато століть, а прамов - і тисяч років, а отже вона сама є продукт скалігерівської змови.
Активно використовуються в якості наглядного доказу, але безсистемно, багаточисельні археологічні артефакти. Справді, в кожній галузі розкопок є свої так званні "недоумьониє вопроси", коли серед одного археологічного шару знаходять предмети іншого. Кожний конкретний випадок вимагає спеціального розслідування та широко освіщається в спеціальній літературі, щоб зрозуміти природу артефакту. Але фоменкологи бачать у цьому доказ якоїсь хронологічної анархії - і цім знов нагадують креаціонистів, які дуже полюбляють щелепи сучасних тварин в "допотопних" відкладеннях і тому подібні свідчення одномоментності творення світу.
Здавалося б, хаотичне ототожнення імен, подій, назв та держав мало б породити повну кашу в картині світу "нової хронології". Але ж ні, як не дивно, замкнене коло дає цілком ясну модель історії. В якій, за випадковим збігом, всі більш-менш відомі персонажі жили і трудились на теренах Ерефії та сопредельних гасударств, були росіянцями за походженням, а великі імперії минулого були Росією. Тепер стає зрозумілим і всесвітній заколот Скалігера та його посіпак - справді, гра вартувала свічок, щоб затемніти велич великої держави. В якості ілюстрації можна пригадати книжечку "Іісус і Богородиця народилися в Криму", яку просували ще задовго до офіційного оголошення Путіним вкраденого півострову "сакральним місцем".
Взагалі, антиісторичні роботи набули великої популярності, і не тільки фоменківського толку. Другим поширеним явищем є низка етноцентричних праць, згідно з якими то башкирський народ є першовідкривачем мамунтів, то тюрки заснували Париж, то чуваши таємно керували світом. Є аналогічні твори і для українців - при чому, при всій нелояльності Московії до всього українського, подібні книжки підозріло часто видрокувуються прямо у Москві.
Появу таких творів важко пояснити самим лише національним сплеском. Тим більш, що абсолютна більшість з них пишеться одразу російською мовою, що підсумнівнює щіру етноцентрічність авторів.
Найлегше пояснення такої навали антиісторичної літератури - це виховання зневаги до історії в думаючих людей. Які за фахом самі не історики, тому легко можуть перенести огиду від псевдоісторичного опусу на професію і цілу науку. Але гадаю, що це лише один з мотивів, так би мовити верхівка айсбергу. Під водою залишається величезний попит на історію без цензур і купюр, який сплеснувся в населення Совдепії та Ерефії від самого початку перестройки.
Такий попит, якби він був задоволений силами академічної історії, зробив би небезпечні зсуви у свідомості людей. Адже там, під ковдрою офіційної науки, завжди не те що кістки лежать - аж скелети громихають в шафах.
Щоб якось відволікти людей від цікавлення історією фактів, в тому числі і історією власного краю, їм підсунули цілу бібліотеку псевдонаук, одна сенсаційніше за іншу, на будь-який смак. Там буде і етноцентричність історії навколо тої нації, яку він хоче, і смакування пліток з життя великих, і навіть викривальні тези щодо академічної історії - як зняття незручності й провини з читача за те, що він не хоче знати історії "як вона є".
В сучасній Росії цей напрям перетворився просто на ще один фронт інформаційної війни з сусідами та загниваючим западом.Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1396088.html.
Tags: дебилы, история, коллективное х%№ло, конспирология, рассея
Subscribe

 • Borys Babin · Візити східних варварів

  ===== Голова Радбезу РФ під час чергового "інспекційного візиту" у Севастополь народив чергову промову про козні імперіалістів, які загнивають, але…

 • ДУХ БУНТА

  Байден позвонил Путину. Причем второй раз. Причем по собственной инициативе. Предложил встретиться в третьей стране. Гаага, если что, была бы для…

 • Вам-то какой смысл? В России станет больше гражданских прав и свобод?

  Валерій Пекар Я понимаю, когда российские имперские фашисты с упоением вещают, что российская армия разобьет украинскую за пару дней. Для них в этом…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments