Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

"Лист мертвому фронтовику"

Алі Татар-заде
Кримським старшокласникам "в канун пабєди" дали написати твори на заданую тему - "Лист мертвому фронтовику". За задумом невідомого психа, дитина має написати своєму уявному дєду-прадєду, який загинув "на тій війні", як тепер все чудово, і що він недаремно віддав своє життя, і як тепер дітям кайфно у відворованому в України Кримнаші, і щось таке подібне. В якості бажаного прикладу зачитували учням ватних текстів, як взірців для наслідування.
Цікава деталь: оскільки загиблий Невдіомий Герой - це лічність, а школяр який писатиме - ще ніхто і звати його ніяк, то й листа підписувати не треба. Просто напишите, мовляв, "малчик з 9 а" чи "дєвачка са свабодново Крима", той солдат на тому світі все зрозуміє.
І діти взялись за пір'я. А як відомо, страшне перо не в гусака. І понаписували юні кримчани такого, що надсмотршчики похопалися за голови. Всупереч заявленій анонимності, вчителів та директорів тепер дрючать і сношають особисти - щоб з'ясувати, хто конкретно написав той чи інший твір. Бо анонимність, в яку наївно повірили кримські школяри, була липова, і листи читали зовсім не загиблі воїни, а товстозаді майори спецслужб. Когось вираховують за почерком, когось - за класом, школою, опитують класних керівників, вчителів на сліченіє написаного.
Особливо морально нестійкі дописи вирішено вважати такими, що їх надиктували батьки або криптоукраїнські педагоги, бо ж не може дитина сама, при повному розумі і без тиску, побачити щось погане в дійсності, що її оточує після двох років окупації. На таких дорослих чекають цілком дорослі допити.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1397271.html.
Tags: діти, крим
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments