Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Некий «вселенский юрист» Евдокимов требует прекратить показ суда над Тимошенко в прямом эфире

Об этом говорится в заявлении Союза юристов Украины, подписанном «председателем «Союза юристов Украины, президентом Мировой организации юристов, президентом Мирового конгресса украинских юристов» Валерием Евдокимовым.


Приводим ниже текст писульки:

«Спостерігаючи за розвитком політичної ситуації в державі та використанням деякими політичними силами в Україні судових процесів для посилення свого політичного іміджу, Союз юристів України звертає увагу громадян України, представників органів державної, судової влади і політиків на неприпустимість дискредитації судової системи, суддів, необхідність дотримання норм Конституції України, чинного законодавства, виконання основних принципів правосуддя та верховенства права.

Сьогодні увага української громади прикута до судового процесу з розгляду справи за обвинуваченням Тимошенко Юлії Володимирівни у скоєнні кримінального злочину.

Проте використовуючи цей судовий процес, окремі політичні сили намагаються дестабілізувати суспільство, закликаючи громадян до ігнорування інститутів держави та невиконання законів.

Ми вважаємо, що висвітлення ходу процесу у такій резонансній справі є вкрай необхідним для країни. Це є ознакою високорозвиненого громадянського суспільства і, без сумніву, є здобутком України. Однак Союз юристів України висловлює занепокоєння тим, що пряма трансляція засідання в подальшому може нанести шкоду основним засадам судочинства, спричинити тиск на свідків та ускладнити процедуру отримання та дослідження доказів по справі.

Ті, хто слідкують за цим судовим процесом, бачать, що попри постійну критику на адресу судді з боку підсудної, захисту, грубе порушення правил поведінки у суді, непокори законним розпорядженням головуючого, суддя по справі жодного разу не застосував арсенал передбачених процесуальним законодавством заходів впливу на порушників закону, навіть попри те, що підсудна публічно закликала ігнорувати суд та висловлювати до нього неповагу.

У судді є всі процесуальні можливості застосувати заходи впливу на порушників порядку у судовому засіданні, серед яких попередження або видалення з залу суду, тимчасово або на весь час судового розгляду. Захисник підсудного може бути замінений на іншу особу у випадку непідкорення вимогам судді, а свідок, потерпілий та інші громадяни – можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», проведення в залі судового засідання відеозапису, а також транслювання судового засідання допускається за рішенням суду і вирішення цього питання є прерогативою суду. Якщо й надалі через прямий ефір цей процес використовуватиметься як політична трибуна, суддя вправі заборонити відеотрансляцію цього засідання. І це не зашкодить принципу гласності та відкритості судового процесу, який може бути відкритим для представників преси та громадськості.

Союз юристів України, звертаючи увагу на вище викладене, закликає представників різних політичних сил, громадськість України чітко дотримуватися Конституції та законів України, не створювати умов для дестабілізації суспільства з метою отримання політичних дивідендів».

"ОБКОМ"
Tags: піар, свинство, тимошенко
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment