Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Алі Татар-заде про повертання історичних назв

В новеллі Едгара Алана По був такий епізод, вбивця стирав і стирав криваву пляму на підлозі, а вона все проступала і проступала. Це мені нагадує реакцію совків на повертання історичних назв, які вони самі ж і затерли своїми комсомольскими стройками вєка. Думали, назавжди. Думали, вже померла остання старушка, що пам'ятала стару назву, а в нові довідники впевнено вписали - засновано в рік мого приїзду. Надійно заховали сліди. Аж раптом воно проступило. От їх і ковбасить.
---
холопи, ставши дворнею, часто копіюють своїх папередників. Так більшовики імітували ніби феодальне походження своїх кумирів шляхом топониміки. Троцьк від Троцького (ніби Троцький - якийсь наслідний граф з родового помістя - Троцька), Загорськ на честь Загорського, Ухожани на честь Ухожанського.
---
росіянський прем'єр-міністр прилетів в Феодосію щоб особисто проконтролювати розграблення музеїв Айвазовського, Гріна, Волошина а також картинних галерей Севастополя та археологічних пам'яток Керчі і Херсонеса.
---
Є якась "Партія простих людей", я її вперше чую, а вона, виявляється, аж у національному парламенті сидить. І виступає проти "незаконного" перейменування міста Комсомольськ на Горішні Плавні.
Бо, бачте, народ проти, громада проти. "Прості люди". Але не такі вже і прості. Адже тільки ідіоту, а головне - патологічному брехуну могло прийти в голову пропихати юридично, щоб віднині і заднім числом Комсомольск перекладалось як, цитую, "КОлектив Молодих СОціально МОтивованих Людей (Ь) Справжніх (Ь) Козаків".
Це, власне, те, про що я давно казав - к чортям собачим "думку місцевих", яким "так вдобно", які "так звикли", в яких "тута вся жизнь прошла".
Коли були комсомольцями, та, як стверджує багато з них, почули-прочитали в одній газеті (в перекладі на людську - їм зачитали на політинформації), що "було місто Комсомольськ-на-Амурі, а буде тепер і Комсомольськ-на-Дніпрі", то хто з них бідкався про те, що не треба нові назви? Адже, як кажуть, злетілись сюди "со всей страньі", тобто СРСР. І дісно, чому б то колонізаторові не чхати на тутейшні назви. В цьому ж уся природа колонізатора.
Колонізатор не має ніяких прав у колишній колонії, окрім тих, які 1) він вибореть силою, 2) місцеві великодушно йому залишать. Сьогодні йдуть обидва процеси одразу. Вони зубами виривають своє, і водночас люди на кшталт Бекешкиної вмовляють нас "дати їм дожити своє" у совку.
Та їм, прихавшим у 60-70-ті, ще так довго жити, що деколонізації так можна просто і не дочекатись.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1410037.html.
Tags: дебилы, коллективное х%№ло, крим, левые, майдан, прдоны, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments