Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Бізнес з/під СБУ?

Rodion Shovkoshytnyi
Селище Новолуганське. До війни - 3,8 т людей. Зараз значно менше. Наразі це найбільша дірка для незаконного перетину товарів через лінію, на окуповану територію.
І очь чому.
"Тимчасовий порядок", або 415 міжвідомчий наказ СБУ, в його редакції від 28.02.2016, прибрав ліміти для підприємців, які знаходилися в списках тих, хто мав право здійснявати діяльність в прифронтовій території. Самі списки він теж прибрав.
Тобто. Будь-який підприємець може з будь-якої точки України цілком легально (за цим наказом) везти товар в будь-яку точку другої, першої ліній, аж до самісінького "нуля". Туди, де за картами територія контролюється силами АТО. І ніхто з тим нічого зробити не може. Згідно тієї редакції, ловити контрабанду можна тільки при намаганні перетнути "нуль", останній блок-пост ЗСУ. Робити це можуть виключно зведені мобільні групи та прикордонники. Ні ЗСУ, ні фіскали, ні ще хтось. Разом з тим, наказ виписаний так, що забороняє ЗМГ виходити за "нуль". Смішно, правда?
Така турбота авторів редакції 415 наказу про підприємців призвела до того, що, наприклад, у Верхньоторецькому, з його 2 тисячами мешканців, сімома підприємцями та 6 магазинами на село до війни, стало біля 20 магазинів та більше 50 підприємців вже станом на початок 2016 року. Підприємці звозили за ТТН товар у магазини, з надією потім перевезти їх за на окуповану частину села, де в т.з "днр" стоїть офіційна митниця, і всі платять "офіційний" податок до т.з "республіканського банку днр".
Вся наша робота за 10 місяців зводилася до того, щоб захищатися від умовно "своїх": як від пострілів, від погроз, так і від неадекватних редакцій єдиного наказу, який регламентує весь порядок з переміщенням вантажів. Наша ЗМГ вирішила проблему наступним чином: виставили два цілодобових патрулі перед двома нульовими блок-постами ЗСУ. На момент, коли наші ЗМГ виводили з зони АТО і заводили повністю нові, у Верхньоторецькому вже було менше 20 підприємців. Вони не могли реалізувати товар, він пропадав. Це стало можливим завдяки залученню у групу добровольців. В нас з*явилися сили та засоби. За таким же сценарієм був намір діяти і в районі Майорска та перед Новолуганкою. Однак, як вже відомо, нас вивели. Комбріги, комбати, ротні, керівники АТО - хто тільки не намагався нас прибрати. Марно. Вдалося лише виводом з БР і примусовою ротацією всіх волонтерів та добровольців, а також всіх до одного праціників СБУ, які працювали у третій ротації ЗМГ, яка була ретельно підібрана і відпрацювала гідно.

Новолуганське. За картами та документами - село, яке контролюється ЗСУ. Насправді - ні. Воно навіть не сіре. Там нема наших блок-постів, по факту контролюють його сепари. В СБУ мене запевняли, що намагаються донести до координаційного центру необхідність викреслити селище зі списку наших. Але цього не сталося.

На фото видно, як грузовики, користуючись - без сумніву - невипадковим колапсом із статусом села їздять туди колонами. Перед тим, як булу зроблені ці фото, у Новолуганку - "два колА і трі дворА" - проїхало більше 20 таких грузовиків. Щодня туди ходять колони. І законно іх на цьому блок-пості, за Семигіррям, зупинити не можуть. Якщо виникають проблеми, то одразу приїздят полковник СБУ (або з бахмутського МАПу, або керівник місцевої ЗМГ) і два екіпажі "бійців" Дніпро-1 на чолі з таким собі "Гоцманом". Він займається цим вже більше року. Як мінімум з трьома попередніми ротаціями бахмутського МАПу СБУ (Київ). З фіскалами, ті що "Фантом", з прикордонниками, з ЗСУ. Зара уже і з новою ЗМГ. Має бізнес в Бахмуті. Живе в Дніпропетровську. СБУ його дуже добре знає. Минулого літа накрила його схрон з величезною кількістю зброї з під дебали. І нічого. Нормально.

Але це вже наслідок. Причини? Дивіться на авторів 415, тих, хто його редагував, і на підписи. Якщо, звичайно, комусь ця тема ще цікава.
Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1429009.html.
Tags: ахметов, гройсман, лугандония, подонки, порошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments