Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Три великих різних типи міграції

Алі Татар-заде
Для мене існує три великих різних типи міграції, проникнення "понаїхавших" та діаспоризації.
Перший тип - коли ви були імперією та мали колонії. Імперія розпалася, а колишні колоніальні нації сунуть до ваших столиць. Ще й не в першому поколінні, а з глибокою традицією. Тоді ви можете звати це як хочеться - від "ми відповідаємо за тих, кого приручили" до "це вони нам отак мстяться". Різновидами першого типу бувають ситуації, що надають додаткової гострої пикантності, коли ви самі живете на землях, колись відібраних в таких народів, або ж ваші дідусі користувались рабським трудом їхніх дідусів, поклавши таким чином початок тої самої діаспори.
Другий тип - коли навпаки, ви колишня колонія, а до вас сунуть і сунуть вчорашні колонизатори. Тут все догори дригом. Вчора вас пригнічували, щоб ви не користались мовою при білих, ходили в кінотеатри для колорових або швиденько відмовлялися від бабусевих звичаїв на догоду імперським нормам. А сьогодні вам закидають те, що ви утискуєте права меншини (а те й большини) і чим ви тоді краще і нуіхто ви після цього. Тут вже не йдеться, як в першому типі, щоб ви відчинили двері своєї великої культури для інших - йдеться щоб ви залишились з носом, так і не отримавши ніякої своєї культури і позбувшись останніх традицій, бо комусь йому так вдобно.
Третій тип - він ідеальний. Це коли до вас емігрують представники іншої цівілізації. То може бути зворотня точка на глобусі, а може бути і сусідня країна, з якою ви навіть колись воювали, може й утворювали союзи, але принципово те що ви не знаходитесь один із одним в відносинах колонія / імперія. Принаймні, не відучора (адже ми всі колись були колоніями як не Шумеру чи Асгарду, то Риму або Піднебесної). Це варіант голівудського "контакту третього ступіню", який зазвичай описує відносини людини з інопланетянами чи зустріч смертного із ельфом. Він нам буде цікавий, якщо до нас прийдуть китайці, припливуть мароканці, прилетять марсіанці чи воплотяться аватари.
Стосовно всіх трьох типів, головне одне. Їх не можна прирівнювати, їх можна тільки порівнювати з дослідницькою метою. Шукати подібності та спекулювати в політичних цілях - то все одне, що як сказав би Борхес, плутати тварин 1) намальованих тонким пензлем на красивому папері, 2) тих що належать імператорові, 3) тих що здалеку нагадують комаху.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1434859.html.
Tags: геноцид, ислам, история, крим, рассея, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 114
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments