Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Історичне

Алі Татар-заде
Фізичне заволодіння Кримом, ділянками Луганщини, Донеччини і Приазов'я надає, на думку окупантів, серед іншого і такий бонус як фізичний доступ до історії ціх країв, і відповідно - обмеження такого доступу для українців насамперед, для західного світу взагалом.
Це старий підхід, який всмоктано з молоком матері - КГБ цариці всіх наук. Тоді, при залізному завісі з одного боку та відсутності миттєвих комунікацій з іншого, теза про фізичне обладання монополією на істину здавалась об'єктивно вірною.
В останні двадцять років ситуація докорінно змінилася, хоча перші паростки були давно. Колись без всілякого інтернету еміграція примудрялась на досліди з історії фізично недоступної батьківщини, на рівень кращі за вітчизняні, але підцензурні. Насамперед, вгору брали завдяки шикарним західним бібліотекам. Сьогодні навіть питання не стоїть про важкий доступ - скоріш, про незручності, коли ви фізично кілька років не можете відвідати регіон, що його вивчаєте. Але не більше.
Відтак, Україна має посилити вивчення кримської історії, історії загарбаних інших своїх земель, і в тому числі так давно загарбаних що всі вже і забули про загарбання - я кажу про наші східні кордони. Посилити до рівня, на якому наші досліди порівняно з окупованими і підцензурними виглядали б приблизно так, як свого часу продукція ФРН перед продукцією НДР.
В цілому ж вивчання регіональної історії України має вийти на новий етап - включення всієї історії всіх регіонів України до цілісної і повної, всеохоплюючої картини.
Описані процеси в історії мають йти під руку з дослідами в мистецтві, народній культурі, етнології і етнографії, літературі, діалектному мовознавстві.
===
не знаю з якого це сайту, али таких сайтів сотні. Історія села починається зі "встановлення в ньому радянської влади 1918 року", в кращому разі - зі втрати імператрицею тут обручки чи поламаного колеса в царя Петра, або з приходом сюди переселенців обов'язково з Курської губернії. Іноді найсумлініші пригадують, що тут поруч був козачий зимівник, ногайський юрт чи, того гірше, античний поліс або італійська факторія - та не придають цьому значення. І зрозуміло чому - бо то "не наша історія". "Наша історія" починається так, як описав її Анджей Сапковський:
«Втім, вже класична тепер толкінівська Чорна Мова Орків теж іноді неминуче асоціюється з чимось. Наприклад, я читаю: "Grishak ashnazg durbatuluk thrakatulyk burzum ishi krimpatulub", а чую вухами душі своєї: "Ну, Гришка, жми в магазин, візьми водки, рибки, огірочків, цукерок і боржомі". І тут же очима душі своєї бачу орків в гостроверхих будьонівках з червоними зірками».
===
Позитив є і він весь цей час лежав на поверхні. Але його всі старанно обходили. Україні треба як слід взятись за докладне вивчення та викладення всіх епізодів українського руху під ІІ РП, а потім під нацистською й радянською окупаціями, аж до повної адаптації до шкільного рівня. Повна правда, всі факти, всі теорії. Особливу вагу набуває такий розділ, як міжнародні стосунки УПА, ОУН і поріднених рухів - як співробітництво, так і конфлікти. Доба Бандери як людини-портрета відходить у минуле, на його місце прийде Бандера як історична постать.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1437154.html.
Tags: донбасс, история, крим, левые, польша, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments