Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Заяву українського парламенту Вселенському патріарху передано відповідній Синодальній комісії для на

Константинопольська Церква приступила до розгляду звернення Верховної Ради України щодо надання Українській Церкві автокефального статусу. Офіційний речник УПЦ Київського патріархату, архієпископ Євстратій Зоря, відзначив на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook», що Священний Синод Константинопольського Патріархату, «розглянув заяву, подану українським парламентом Вселенському патріарху про надання автокефального статусу Української церкви, яка була передана відповідній Синодальній комісії для належного вивчення».
За словами владики Євстратія, це «очікуване рішення, яке формалізує подальшу роботу над питанням визнання автокефалії». Натомість заступник голови відділу зовнішніх церковних відносин УПЦ (Московського патріархату), протоієрей Микола Данилевич, відзначив на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook», що, що рішення Константинополя є «гідним варіантом відповіді такій серйозній структурі як Верховна Рада України».
Він уточнює, що в тексті прес-релізу рішення Синоду Константинопольського Патріархату йдеться про «надання автокефального статусу Церкві України», тобто без прив'язки до конкретної конфесії. Спікер ВЗЦЗ УПЦ (МП) вважає, що «Константинополю важливо бути в цьому процесі і зберегти для себе відкритим вікно можливостей «і допускає, що тепер» до нас в Україну можуть приїжджати делегації, комісії, представники для вивчення питання», яке може розглядатися дуже довго» – до тих пір, поки в результаті будь-яких об'єктивних обставин ми в Україні не знайдемо спільного рішення, яке з одного боку вирішить проблему розколу, а з іншого боку не призведе до розколу між Помісними Православними Церквами».

Про це повідомили на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України».


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1442218.html.
Tags: україна, християнство
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments