Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Пангрузинія (якось так)

Алі Татар-заде
в майбутньому Грузії слід відвести роль куратора над тими землями, що лежать на північ від неї.
Це треба зробити з кількох причин.
По-перше, це країна і народ, які найбільше постраждали від імперської агресії. Отже вони мають повне право на формування поясу безпеки навколо себе.
По-друге, Грузія є наш стратегичний союзник практично у всьому, і має аналогічну сталу союзницьку перспективу з нашими майбутніми союзниками - Нато, ЄС, США, Азербайджан, Туркменія.
По-третє, в Грузії є досвід співжиття з іншими народами Кавказу. Не всіма, але багатьма. На цьому пункті зупинимось детальніше.
1) Осетини, з якими вчора і сьогодні в грузинів "все складно", обрали для себе темну сторону в цій війні. Їм належатиме докорінна зміна еліти.
Вони отримають одну спільну республіку північної та південої Осетії, а точніше Ірістону. Взамін за це їм доведеться назавжди розпрощатись - в теріторіальному відношенні з коридором, який дістався після депортації чеченців, інгушів, карачаївців і балкарців; в політичному відношенні - із грузинофобією. Їм буде гарантовано національну самобутність, як і кожному народові Кавказу. Але тільки в обмін на однозначний грузинський патронат.
2) Абхази,з якими в грузинів також "все складно". Їм випаде місія під'ядра в рамках кавказького проекту - ядра, яке грунтує навколо себе чисельні і маленькі абхазо-адигські народи. Адиги, черкеси, кабардинці, абхази, абазини, шапсуги, а також відновлені етноси убихів та стародавній змішаний народ черкасогаїв, який сьогодні представлений вірменськими діаспорами серез адиго-абхазьких земель. Проект складніший за місією, ніж осетинський, але базові умови ті самі: грузинський патронат взамін на повну національну самобутність.
3) Чеченці. Колишні стратегичні союзники грузинів, а потім і головна ударна сила проти Грузії, коли Москва переобрала контроль над вцілілою елітою. Сьогодні у грузинів є досвід співжиття з кистинами - гілкою вайнахського племені. Цей досвід можна звести до повного взаємного невтручання, грузинів - у побутові справи, кистинів - у політику Грузії. Раніше в Грузії був досвід керування Клухорським районом.
В майбутньому вайнахським народам - чеченцям, інгушам та кистинам - буде надано свою власну федеративну республіку, з жорстким контролем з боку Грузії на тему криміналу. У подальшому, після очищення від еліти колаборантського і кримінального походження, народи отримають перспективу повного суверенитету.
4) Карачаївці і балкарці. Раніше депортовані народи (за схемою, подібною до кримтатар), ці тюркські народи матимуть вибір тимчасового патронату з боку Грузії, або Азербайджану, або спільної опіки. Сутність опіки зводиться до допомоги в повному національно-культурному ренесансі та відродженні власної державності. В ще дальшому майбутньому ці народи отримають самостійність із перспективою: або проект "Нарти" (кавказька конфедерація), або проект "Туран" (тюркська конфедерація разом з кавказькими туркменами, ногаями, кумиками). В першому випадку тяжитимуть до грузинського центру, в другому - до азерйбайджано-туркменського.
5) Грекопонтійці. Депортовані колись по всій радянщині, в тому числі Грузії та Кавказі, вони отримають реабілітацію. Їхні компактні місця проживання сягатимуть півдня Таманського півострову, відтак сусідуватимуть з Кримом нарівні з адиго-абхазами та кубанцями. Залишаючи за Грузією право на опіку, слід припустити також право Греції і Кипру на участь в розбудові їхнього життя.
6) Турки-месхетинці. Це те саме "прокляте питання" грузинської політики, яке ви впізнаєте за знайомою формулою: "грузинський демократ закінчується там, де починається месхетинське питання". Тим не менш, це питання слід буде вирішити. Безумовно постраждалому народу буде надано вибір - складний, але не тому що треба обирати менше зло, а тому що обидві пропозиції гідні. Або їм надається право назавжди повернутись в Грузію, де отримати автономію. Або будувати нову республіку на базі районів, які вони вже сьогодні масово засвоїли. Це частки Прохладненьского, Майського, Лескенського, Терського, Урванського районів Кабардино-Балкарії + частки Малгобекського району Інгушетії + Моздокського району Осетії + частки 3 районів Ставропілля + частка Наурського району Чечні.
Стисло про загальну картину поділу Кавказу та Передкавказзя.
Згодом там зформується кілька конфедерацій, які у свою чергу містимуть в собі федерації, а ті в своєму складі - республіки та інші форми державоутворень і адміністративних одиниць.
Багато таких федерацій матимуть спільну столицю - місто, поділене на національні квартали, що є водночас і столицями республік.
Деякі республіки зможуть одночасно перебувати в кількох федераціях та конфедераціях, оскільки всі ці структури будуть взаємо інтегровані та неконфронтаційні одна до'дної.
В залежності від мови, культури і походження, постануть приблизно наступні конфедерації, федерації і республіки.
1) Кубанська - для кубано-чорноморців (українського коріння), кубано-лінейців (южноруського походження) і терекських козаків.
2) Дон - землі більшості районів Ростобласті (можливо, без українських земель), частки Краснодарщини, Астраханщини і Волгорадчини і Ставропілля (тільки історично казацкі землі).
3) Велика Калмикія, якій буде повернуто деякі історичні улуси Астраханщини, Ростовщини і Волгоградчини.
4) Дагестан - в інших кордонах ніж сьогодні, в якості конфедерації або федерації.
5) Туран - конфедерація тюркських народів Кавказу, із можливим вступом або афілюванням до нього Азербайджану, Казахстану, Туркменії.
6) Країна Нартів - конфедерація деяких народів Кавказу та Закавказзя.
7) Велика Черкесія
8) Осетія-Аланія-Іристон
9) Вайнаська федерація
10) Шиїтська (або Джафаритська) конфедерація (за участі Азербайджану та деяких народів Дагестану)
11) Ханафитська конфедерація (за участі деяких народів Кавказу)
12) Шафіїтська конфедерація.
13-14-15-16) окремі автономії причорноморських греків, вірмен, езидів і курдів, євреїв Кавказу, турок-месхетинців.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1452954.html.
Tags: абхазия, грузія, кавказ, конспирология, осетия, україна, черкесы
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments