Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Розвертання брехні на 180 градусів не зробить її правдою

Sofiya Dniprovska
Знову кинули "замануху" про те, що російська мова походить від української. Ця деза вже циркулювала мережею минулого року і я колись писала на цю тему. Я розумію українців, змучених постійними приниженнями і образами про українську мову як діалект російської. Але розвертання брехні на 180 градусів не зробить її правдою. Бо за солоденькою наживкою криється гачок: якщо російська мова - діалект української - значить русскоговорящіє мають право говорити на адном із діалєктав укрАінскава.
Послухаємо мовознавців:
----
"Критика концепції "колиски" слов’янських мов, викладена з позицій сучасного історичного мовознавства слушно вказує на те, що не лише тричленний поділ, а й сконструйована проміжна “колиска”– теоретична “часткова прамова”для трьох найсхідніших слов’янських мов – суперечать реальному існуванню десятка літописних племен. Зрозуміло, що далекі від Наддніпрянщини давні говірки в’ятичів і кривичів не мають відношення до української мови, а до російської мають... Ці говірки історично раніші від російської мови, то що ж, виходить, вони виникли якось “поза колискою”? Коли мова білорусів – теж з гіпотетичної колиски, то звідки взявся діалектний рубець на карті упоперек Білорусі, дé місце засвідченим літописом предкам білорусів – родимичам і дреговичам? А вони таки предки білорусів, а не росіян чи українців. Методологічна помилка (а іноді й свідома маніпуляція) у традиційному поділі полягає в оперуванні теоретичним конструктом “єдина мова Київської Руси», з якого нібито виросли три сучасні мови. Ця схема перекреслює цілу відому з літопису мовноісторичну епоху – століття існування діалектів, пропонуючи замість них сторонній щодо них ідеологічний інструмент". (Костянтин Тищенко, Всеслов'янські складники української мови.)
---
Стверджувати, що російська мова - діалект української - це те саме, що визнавати: росіяни походять від українців, і ... ми - адіннарот, тобто ті ж крашанки, тільки в профіль.
Говорити про єдиний [давньоруський] народ і єдину [давньоруську] мову в умовах ранньосередньовічної держави з її слабкими комунікаціями абсолютно не коректно і ненауково. Українці, росіяни і білоруси походять від різних слов'янських племен, що мешкали на теренах Русі. Відповідно, українська, білоруська і російська мови виросли з різних діалектних баз, а до російської ще й додалося 55% елементів мертвої церковнослов'янської.
Якщо російська, що має тільки 62% лексичної спорідненості з українською, походить від нашої мови, то як тоді кваліфікувати білоруську, словацьку і польську? Просто російську "хоть чучелом, хоть тушкой" хочуть упхати в наш культурний простір - от і вигадують різні байки.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1472176.html.
Tags: беларусь, коллективное х%№ло, медведчук, провокація, піар, рассея, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments