Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Естетична криза росіянської дійсності

Алі Татар-заде
ще один бік росіянської дійсності - це естетична криза. Спочатку назву симптоми, а не саму хворобу. Безліч повістей про попаданців - що було би, якби Вася потрапив у минуле, перед тим випадково дізнавшись у подробицях хід історичних подій та озброївшись необхідними знаннями, і поламав закони природи та історії, повернувши колесо всп'ять. Постійна репродукція "старих пєсєн о главном" - визнання культурного фіаско, що протягом 25 років нової реальності вся творча інтелігенція не написала жодного знакового твору, і що навіть найнесистемніші шлягери минулого встигли бути написані до, а не після падіння залізного фелікса в москві. І вже як наслідок - натужна ностальгія за радянським совком, коли баби билі краще і давалі чащє, коли гагаринська улибка надихала цілі покоління, а голова уряду міг залякати світ ядерною кукурудзою.
Хвороба ж настільки приховалася, що не бачать її не тільки сам хворий та його рідня, але й лікарі. Ерефія була всі ці чверть столітя недорозпаденим радянським союзом, і тільки і всього. Вона не змогла створити нову атмосферу, ані як федерація, ані як демократія чи деспотія, тому що сам факт її існування - затянутий у часі нещасний випадок. Организми, що населюють цей макроорганизм, патріоти лише в тому сенсі, в якому паразит може любити свого носія та розносчика. І в застарілій болі, яка звучить в надривному "Ну почєму нас нікто нє любіт?" звучить прихована відповідь - вони і самі себе не люблять, і свою батьківщину теж. Дивно було б чекати від них кращого сталення до інших ніж до самих себе.
Штучне утворення вхопилось за можливість перетворити весь світ навколо на такий само штучний.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1498995.html.
Tags: дебилы, коллективное х%№ло, левые, рассея, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment