Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

коротко повисміюю онищенкіаду

Taras Chornovil
Ну ще разочок чи два коротко повисміюю онищенкіаду та й покину. Тепер знову про ту саму тему "Онищенко був довіреним виконавцем злочинних корупційних дій Порошенка", але з іншого боку. Порошенківського...

Я вже писав, що якби Президент навіть і мав намір когось підкуповувати, то в нього було достатньо для цього справді довірених і близьких людей. Правда всі звинувачення проти них давно розсипалися й забулися.

А чи міг Порошенко домовлятися в якихось слизьких темах із Кадировим-Онищенком, а головне - через нього та в його присутності віддавати "злочинні вказівки"? Всі, хто хоч трошки приглядалися до Порошенка, а тим більше ті, хто його знають особисто, підтвердять: це неможливо за означенням. Я знаю особисто Петра ще з початку 2000-их. І ці відносини упродовж тривалого часу переважно були поганими. Вперше ми з ним жорстко зіткнулися в 2002 році. Тоді я старався зробити з Ющенка затятого опозиціонера-антикучміста, а Петро цьому жорстко протистояв. Пережерлися ми з ним не раз і не два. Тоді я був запальним пасіонарієм і ледь не карбонарієм, близьким другом Луценка, Тимошенко, Мороза, захищав арештованих УНСОвців. І лише потім, подорослішавши, зрозумів, що з Ющенка опозиціонер, як з лайна конхветка. Але з Порошенком ми опинилися по різні боки невидимої барикади. Тож я добре до нього приглядався, як до свого противника, й побачив, наскільки він замкнутий, перебірливий у спілкуванні. Зі сторонніми розмови вів чисто формально. За пару років не бачив прецедентів, щоб він довірливо відкривався чужим, а тим більше ворожим групам. Від багатьох чув ту саму оцінку.

Мої відносини з ним доволі різко помінялися після того, як Ющенко вніс його кандидатуру на посаду Міністра закордонних справ. Там були деякі події, які його переконали, що я йому не ворог, а навіть навпаки. Пару разів Петро навіть демонстративно продемонстрував це. Наприклад, коли посол Іспанії робив дуже камерний міні-прийом з нагоди нагородження міністра Порошенка королівським іспанським орденом, я був одним із 3-4 запрошених особисто Петром. Але ніколи, абсолютно ніколи я не став і не міг би стати людиною, якій він розкривав якісь секрети. Ніколи не був у його кабінеті в Нашій Україні, в міністерстві, на Банковій тощо.

А тепер про Кадирова. Чи міг він теоретично стати довіреною людиною Порошенка? Член і навіть бригадир банди Кисіля, жорстокий бандит, збирач данини на Володимирському ринку який виліз на поверхню в бурхливих 90-их і нагріб тоді капітал. Це діаметрально протилежне спадковому бізнесу Порошенків, чим Петро так гордився. Далі Онищенко стає членом Партії регіонів, депутатом від неї. З Порошенком явно ніде не перетинається, а зблизитися то й точно б не зміг.

Але перейдемо до останнього періоду, Верховної Ради цього скликання. Вона працює всього два роки, але за цей час помітні принаймні з півдесятка епізодів, які перетворюють Онищенка на ворога Порошенка.

1. Що на виборах Ради він підтримував Тимошенко, не говорить лише лінивий, але я цих фактів не відслідковував, тому пропускаю.

2. Зразу після виборів відбувалося формування фракцій. БПП за списком поступився НФ-ту на пару десятих відсотка, але суттєво переміг в округах. Тоді йшла запекла суперечка, хто формальний переможець виборів, а отже має запросити політичні сили в коаліцію, та запропонувати створення уряду на своїх умовах. Порошенко дуже хотів, щоб це була його фракція, а прем'єром уже тоді бачив Гройсмана. Цьому ніби нічого не заважало, але Яценюк блефанув і зробив запрошення на випередження. Щоб перекрити цю ініціативу й знехтувати вимоги НФ, треба було мати фракцію такого розміру, щоб колаліція теоретично могла сформуватися й без НФ. Це було цілком реально. Мажоритарники звично просяться у фракцію влади. Влада тоді була у Президента, а позиції Яценюка залишалися хиткими. І раптом усе обірвалося. Потік припинився. Дехто з мажоритарників не лише не вступив у БПП (як мав би зробити дружній і довірений політик), але й заблокував процес серйозним ресурсом. Хто не знає, це був наш Кадиров Олександр Раджабович, чи вже тоді - Онищенко Олександр Романович. Пригадайте всю історію відносин Порошенка й Яценюка, щоб уявити, чи це дуже потішило Президента.

3. Уже точно підтверджений епізод взаємозвязків Онищенка з Тимошенко датується післявиборчим етапом. Тоді Юля написала прошення Яценюку про призначення на посаду міністра екології та природних ресурсів Шевченка. Надіюся всім відомо, що це особливо близький до Онищенка його бізнес-партнер. Коли фракція має право на одну єдину квоту й віддає її сторонній особі, то особа ця не така вже й стороння. Порошенко ж не сліпий, щоб цього не бачити. Чи може хтось припускає, що в нього були ніжні й дружні відносини з Юлею і він щиро за неї порадів? Він лише підтвердив для себе факт, що Онищенко не лише сам нагадив Петру, але й тісно пов'язаний з його головною опоненткою.

4. Журналісти двічі фіксували в наступний період спроби Онищенка попасти в кабінет Порошенка, але, оскільки це, ймовірно, було неможливо, то туди його повела Юля. Перший раз, наскільки знаю, Порошенко їх не прийняв, десь після цього Юля вивела фракцію з коаліції, чим ледве не зруйнувала останню й поставила країну на межу дострокових виборів.

5. Ще один раз, як свідчили журналісти, такий парний візит відбувся вже після призначення Генпрокурором Луценка та початку розслідування НАБУ проти Онищенка. Ймовірно, що мова йшла про нейтралізацію слідства та блокування подання про зняття недоторканності. Ніби в кабінет вони попали, але наслідки бачимо самі: НАБУ ніхто не заважав, а Генпрокурор, попри істеричні заяви всіх zrada.ru, що подання точно ніколи не буде, невідкладно його підписав і віддав Ситнику, який конче хотів самостійно занести в Раду.

6. Коли подання таки появилося, саме Юля була єдиною, хто заявляла, що це політична розправа й спроба захопити "чесний" бізнес. Потім під тиском суспільства їй таки довелося проголосувати, але її довірений - адвокат мафії Власенко, не лише не проголосував, але й до, і після на всіх шоу кричав, що злочинний режим займається рейдерством проти чесного "бізнесмена-патріота-депутата".

=+=+=+

Так от, я про все це так довго тут писав лише з одною метою, аби задати вам просте питання: ви дійсно вірите, що обережний і недовірливий Порошенко мав би домовленості з такою людиною та довіряв би їй свої потаємні справи???

Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1507183.html.
Tags: анализ, история, порошенко, тимошенко
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments