Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

масовий язик зе-ка

Алі Татар-заде
російську літературну мову вважають наддіалектною (в самому цьому слові чутке вухо одразу вловлює таке собі попрання і зверхність до діалектів, і недаремно). Проте, останні 20-30 років російська розмовна росіянська зазнала суттєвого діалектного впливу. Почну здалеку.
Я лише низав плечима, чому виховані ззовні дівчини починають гиденько гигикати, коли пан лектор наприкінці лекції каже "Я кончіл". Я знав зеківське значення, але віддавав перевагу все ж професору, який користує слово правильно. І коли всі ці "крайній ілі паслєдній" проникали в язьік, я вважав це лише соціалектом. Проте, підозра чогось іншого прийшла до мене якось за томиком Сказок, записаних чи Далєм, чи Афанасєвим. Людина падає в яму, в якій вже сидять кілька - ті що раніше попадали. І що вони йому кажуть? "Ну тьі, братан, попал!". Я поліз в примітки - сказку записали в Курській губернії. Східну лексику побачив в іншій, записаній в Орловській. І тут мозок запрацював як той ЕВМ. Пригадались настійливі намагання Сталіна звести "колиску" язьіка до курсько-орловського діалекту. Нафіга, питається? Відповідь стала очевидна - саме на ньому формується масовий язик зе-ка, що згодом став і мовою простонароддя. І справа Сталіна не вмерла на ньому. Сьогодні ця мова є живою, на ній не просто розмовляють але й думають менти, банкіри, школяри і офісний планктон. І не тільки в Ерефії. Ця мова зе-ка використала весь потенціал інфляції усього людського в людині.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1512096.html.
Tags: рассея
Subscribe
promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments