Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Кілька слів про турне Порошенка до швейцарського Давосу

Rostyslav Demchuk
Якщо описувати коротко, то можна вкластися в кілька слів: "подякував", "попросив","висловив надію". Якщо детальніше... - ділюсь враженнями по порядку. Виглядав Порошенко погано, наче у вулику ночував: блідий, запухлий, неохайно голений... Однак цього разу костюм, сорочка, краватка були чисті й випрасувані.
По суті. Спічрайтери постарались на славу. Виступ Петра Порошенка під час відкриття Давоського форуму був чудовим, але нічого нового. Найвищий рівень у "двосторонках" - Голова КНР Сі Цзіньпін. Носила суто символічний характер. Більш результативною була зустріч петра Порошенка з президентом Швейцарської конфедерації Доріс Лойтхард. Вона пообіцяла надати Україні в 2017 році фінансову допомогу у розмірі 100 млн доларів. Як цими грошима розпорядиться президент України - поки що невідомо. Під час зустрічі Петра Порошенка з комісаром ЄС у справах фінансів Януш Левандовскі запевнив, що у цьому році Євросоюз надасть першу частину допомоги - 600 млн для розвитку Макроекономічної сфери. Отже, загалом Петро Порошенко наколядував у Давосі 800 млн доларів.
Дат і термінів щодо надання Україні безвізу та ратифікації Угоди про асоціацію Нідерландами Петро Порошенко з Давосу не привіз. прем'єр Нідерландів Марк Рютте запевнив Петра Порошенка, що Нідерланди підтримають безвіз, продовження санкцій проти Росії, але щодо ратифікації Угоди - питання залишається відкритим.
Закулісся було комічним. Петро Порошенко вдавав, що ігнорує Віктора Пінчука після публікації Пінчуком скандальнозвісної статті про "болісні комппроміси" - передачу Криму Росії в обмін на Донбас. І саме тому Порошенко відмовився брати участь в Українському сніданку, який традиційно організовує в Давосі Віктор Пінчук. Однак Пінчуку вдалось замутити зустріч з колишнім міністром оборони США Робертом Гейтсом, який має вихід на Трампа. Тому вирішили поступитись принципами і Петро Порошенко разом з Пінчуком, Клімкіном і Ложкіном провели таємну зустріч з Робертом Гейтсом і обговорили можливі підходи до Дональда Трампа. І учора, відразу після інагурації посол України в США Валерій Чалий додзвонився до Трампа, привітав його від імені Порошенка і свого імені й попросив про зустріч Порошенка з Дональдом Трампом. Питання в роботі. Поки що також конкретних термінів і дат немає.
Ось це по суті і все, що стосується вояжу Порошенка до швейцарського Давосу і його участі у Світовому економічному форумі.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1526882.html.
Tags: европа, порошенко, сша
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments