Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Західний Донбас чекає доля Східного

Алі Татар-заде
можливо, не всі знають, але Східного Донбасу вже не існує. Років останні 10 на теренах безпосередньо приукраїнських, в Ростобласті, планомірно і незворотньо ліквидуються гірницькі підприємства. Наш, Західний Донбас чекає та ж сама доля. Його довго консервували, надавали шалені ін'єкції в протез, включали в безліч схем - і політичних, і економічних. Крали безбожно, роздули до "половіни страни" статус самого Донбаса як ледь не державоутворюючої області, а з гірнякив зробили священу корову, яка ще й постійно мичала що нам можна а чого нєльзя. Економічний сенс донбаського вугілля був лише той, що він дуже дешевий. А дешевизна досягалась лише одним: повній відмові від безпеки та притомних умов роботи. Фактично це була плантація, тільки замість негрів працювали раби з паспортами, а замість монокультури - здобувалися дешеві копалини. Якщо все це було б справді модернізоване, а не викрадене на шляху до модернізації, то галузь перетворилась б на збиткову. В світі дохріна вугілля, і цінність нашого була в його низькій собівартості. Висока собівартість призвела б неминуче до того, перед чим ми тепер стоїмо.
Галузь слід зачинити. Надра - законсервувати. У скрутний час, можливо, нашим онукам знадобляться копалини, і вони готові будуть їх здобувати ціною супернових технологій, або віддати комусь в оренду.
Зачинити галузь елементарно. Достатньо припинити купувати в терористів будь-які "минерали". Окрім нас, вони нікому це не продадуть, хоч за скільки дешево. Вимушені будуть зачинити галузь самостійно. Поживуть трохи на дотації Росії, якій нафіг не потрібна та вугільна галузь, а потім збанкортяться разом з шефом.
Так, наша вугільноспрживча галузь також зазнає струса. Бо ціна продукції, товарів та послуг, в яку закладена низька вартість вугілля, ніколи не розраховувала на конкуренцію в якості, лише в демпингу.
Ціни будуть поступово вирівнюватись зі світовими.
Наше вугілля буде лежати законсервоване. Терористи та окупанти, може, і вивезли б його собі, та не можуть, бо для цього треба працювати, воно не лежить нагорі, а все що було нагорі вони вже вивезли, аж до кришок на люки.
Можливо, нам вдасться ці надра закласти або навіть продати - іншим державам чи компаніям, яким вугілля треба не завтра, а після-після-завтра. А може, таких і не буде (хоча я гадаю на Китай та Японію).
Наша політика стосовно орділо, якщо убрати військовий аспект, має полягати в тому щоб "задушить костлявой рукой голода", вибачте ввести економічні санкції. Звідти на пмж приймати і інтегрувати, туди - зменшувати людський потік, всіляко заохочуючи людей які наших поглядів залишати тимчасово окуповане. Кримський досвід стане у нагоді.
Стіни, вали, рови з крокодилами, про які так багато писали, мають постати по лініям всіх ціх минсков 1,2,3. Після інтеграції, падіння всіх ціх ордо-орло, вони також не завадять, хай буде і перша і друга і третя протипехотні лінії. Отуди і треба інвестиції, це дуже важлива інвестиція, такий собі трампівський паркан.
Після втечі окупантів, галузь вугледобування і пов'язані з нею також краще не оновлювати. Люди мають припинити жити в якомсь басейні, де цінне тільки те що під землею. Це шлях гномів, яких створив могутній владика Аулє, але не людський.
Виморочені землі - спустілі міста-гиганти, роззявлені шахти, тліючі терикони - має залікувати природа. Нехай там будуть гигантські заповідники флори, фауни, історії. Туристичні об'єкти навколо курганів та місць боїв, реконструйовані будівлі та музеї під відкритим небом. Все, що дає урожай, має бути рекультивоване і віддано фермерам. Великі маєтки слід роздати ветеранам війни та їхнім спадкоємцям, хай будуть ковбоями і шерифами у відродженому наново Великому Степу, Біюк-Карачоль, Дешти-Кипчак, Половецькому Полі.

Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1539114.html.
Tags: ахметов, донбасс, коллективное х%№ло, лугандония, прдоны, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments