Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

деякі помилки адвокатів Насірова

Volodymyr Boyko
Під рубрикою «Юридичний лікнеп», думаю, буде корисним розібрати деякі помилки адвокатів Насірова. Бо з огляду на ліквідацю в Україні залишків правопорядку такі знанні не будуть зайвими ні для кого.
Як ми бачимо, нічого оригінального захисники Насірова не вигадали, а тупо копіюють адвокатський сценарій в справі Корбана – тягнуть час у ході обрання запобіжного заходу клієнту після його позасудового затрмання. Причина влаштованого ними спектаклю навколо міфічного «інфаркту» підозрюваного очевидна: позасудове затримання не може тривати понад 72 години. Тож якщо за перебігом трьох діб Насірову не буде обраний суддею запобіжний захід у вигляді арешту, його доведеться відпускати. Але роблять це адвокати, підкреслюю, тупо. Наприклад, вони вже доклали всіх зусиль для того, щоби відтягнути той момент, з якого починає спливати 72-годинний термін.
Коли до Насірова в лікарню в ніч з 2 на 3 березня прийшли НАБУїни, не треба було їм заважати складати протокол затримання та зачитувати підозру. Навпаки, треба було оформити затримання якомога раніше. Натомість адвокати роздавали інтерв’ю, що ніякого затримання немає, що Насіров затриманим не вважається, що протокол складений неправильно й т.д.
Тепер адвокати схаменулись і вже починають стверджувати протилежне – що Насіров був затриманий 2 березня о 23:00. Я не знаю, наскільки адвокати своїми діями збільшили клієнту фактичний строк затримання (протокол ще не публікувався), але можу стверджувати напевно: у захисників Насірова явно відсутні навички розумової діяльності.
Отже, висновок. Якщо вас затримують у позасудовий спосіб так звані «правоохоронці», пам’ятайте головний принцип: «раніше сядеш – раніше вийдеш». Початок перебігу строку затримання починається з того часу, який зазначений у протоколі затримання, тож намагайтесь, щоби там був вказаний максимально ранній час, торгуйтесь за хвилини, вимагайте, щоби був проставлений час не завершення складання протоколу, а початку його написання й т.д.
Ну і не зайвим буде пам’ятати, що в 99,6% випадків затримання є незаконним (у випадку з Насіровим – також). Затримувати людину можна лише на підставі ухвали слідчого судді. Позасудове затримання на 72 години, про яке ми ведемо мову зараз – це винятковий захід, передбачений у законодавства лише на випадок, якщо зловмисника зупинили на місці скоєння злочину або для інших подібних ситуацій, коли правоохоронний орган просто не встигає звернутись до суду з клопотанням про затримання. Втім, законність у цій країні вже давно нікого не цікавить, окрім кількох журналістів і правозахисників.

Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1551798.html.
Tags: анализ, бойко, дебилы, менты, порошенко, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments