Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

100 рокыв тому. Чим зайняті ключові особи?

Алі Татар-заде
нагадую заздалегідь, щоб не прогавили.
8 березня 2017 - це кругла дата. Адже #сто_років_тому жіноча манифестація, яку лише частково спровокував "день міжнародної соціалістичної солідарності жінок", а насамперед - голод у столиці та повне небажання й неспроможність влади з ним боротись, і викликали до життя ту саму Русскую Революцію. А одразу за нею не тільки русскую.
Ну а поки залишилось пара днів, вже менше, до початку заварухи. Чим зайняті ключові особи?
Ніколай ІІ пише ноту великобританському кузенові, щоб той притамував посла Б'юкенена, бо той, мовляв, копає під царя і готує революцію. Саме таке йому доносила охранка і саме це він готовий був чути. Це лорд Б'юкенен викрав борошно і взгвинтив ціни на зерно, це лорд Б'юкенен заморозив залізні дороги, примусив вибухнути від морозу парові котли на застарілих потягах, ну і звичайно ж він особисто зассав парадні, якщо казати сучасною мовою.
Лєнін зайнятий по вухи швейцарськими та шведськими распрями серед соціалістів. Ані рядочка ви не знайдете в цього пророка революції, щоб передчував її так близько й точно. Це вже потім стане він взірцем передчутливості, передбачення і залізно-математичного пророцтва, верховним жрецем марксизму. А тут і зараз ситуацію, коли "вєрхі не хотят, а нізи нє могут" він прогавив.
Роза Люксембург проживе ще рік з зайвим, а поки готується до чергового 8 марта. Якраз працює над статтею німецьких соцдемів, в якій доводить що Росія не готова до соціалістичної революції, оскільки в ній банально нема пролетаріату, тобто найманого класу виробників. В разі ж, якщо стартувати поперед телеги, то до влади прийде не пролетаріат, якого не існує, а бюрократія, яка швидко перефарбується під будь-які гасла. Так, ця жіночка щиро вважала Росію відсталою країною - за її вимірками, років на сорок від Німеччини (кайзерівської, відсталої Німеччини).

Міністр внутрішніх справ Протопопов почувається богом і царем. Він повністю контролює ситуацію в столиці і в країні, приймає ефективні міри в боротьбі з голодом і революцією, викриває заколоти вищого дворянства. Добився, щоби Дума - його головний ворог, а відтак і ворог всієї його Росії - не працювала аж до Великодня. Сам розказує, що в нього вселився дух загиблого Распутіна. І як каже його сучасник, "чим впевненіше він себе почувається, тим непевніше виглядає майбутнє Росії".
Залишимо їх поки що на самоті. Вже скоро, за якихось кілька днів, події розвиватимуться так швидко, що за ними не встигатимуть ані споглядачі, ані самі діючі особи.Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1552136.html.
Tags: история, рассея
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment