Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Історія одної кримської родини із дитиною

Алі Татар-заде
Багато існує способів описати окупацію. Я розкажу історію одної кримської родини із дитиною.
Дитина до окупації була читаючою, полюбляла часописи, що їх багато присилали з материка. Ніхто не може пояснити, чому, але кажуть, що дитячі журнали і книги почали щезати першими. Задовго до того, як зникли українські ковбаси, масло і молоко, пиво чи горілка. Навряд чи це сильно помітили кримнаши, не кожен дорослий це собі відмітив, але дитина це одразу відчула.
Пройшов рік, коли один з батьків дістався материка. Дитина дуже благала привезти часописи, склала їх перелік і номери. Та дорослі, як завжди, думають про доросле, так вважає дитина, або сам дорослий скаже - було стільки проблем, що було не до журналів. То ж приїхав ні з чим.
Пройшов другий рік окупації, і другий з батьків поїхав на материк. Вони два роки мріяли і планували, скільки часописів ще не прочитали, і куди слід пійти, і скупити архив, і як же буде здорово, коли роки безжурналля будуть компенсовані цілою кипою номерів. І доросла людина обішла києвські ринки, знайшла тих небагатьох продавців, які зберігали застарілі часописи, і все скупила. Проте, коли поверталась, то виникли проблеми із вантажем. Часописи із часткою інших речей залишили в знайомих на материку, щоб із часом швидко передати.
Передача затяглась, бо не було нагоди. Поки дитина чекала, минув вже третій рік окупації, аж тут про кримчан згадали та передали вантаж. Посилку зустрічали урочисто. Обидва батьки, дитина, її друзі. Коли ти очікуєш чогось три роки, то звісно ж, хвилюєшся. Багаж діставили, принесли додому. Почали розпаковувати, тремтячими від хвилювання руками. Все було на місці.
Пройшов день, потім другий, і третій, і батьки та друзі помітили, що дитина похмура.
За три роки, які вона очікувала, дитина зросла.
Їй вже не були цікаві дитячі часописи. І вона ридала, коли її не бачать, від люті і розпачу.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1553406.html.
Tags: геноцид, крим, рассея
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment