Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Дайджест за 14-15-16 (1-2-3 старостильно) березня 1917 року.

Алі Татар-заде
#сто_років_тому
Про падіння влади в столиці уся Імперія дізналась з телеграми якогось Бублікова. Хто такий Бубліков? - Це прізвище до того знали хіба що політичні гурмани. А тут - якийсь маніфест, що дійшов і був прочитаний, а потім і передрукований у всіх провінціях. В багатьох закутках це було єдине джерело новин ще декілька тижнів!
(Насправді це була інструкція залізничникам від нового, тимчасового куратора залізниць, яка мимоволі перетворилась на сенсацію).
- Стара влада, яка створила розруху в усіх областях державного життя, виявилася безсилою. Комітет Державної Думи, взявши в свої руки оборудування нової влади, звертається до вас від імені вітчизни: від вас тепер залежить порятунок батьківщини. Рух поїздів має підтримуватися безперервно з подвоєною енергією. Країна чекає від вас більше ніж виконання обов'язку - вона чекає подвигу. Слабкість і недостатність техніки на російській мережі повинні бути покриті вашої самовідданої енергією, любов'ю до батьківщини і усвідомленням своєї ролі транспорту для війни та благоустрою тилу.
І зловісний підпис: БУБЛИКОВ.
Новий диктатор? Голова якогось Комітету, що захопив владу? А де Цар? Що в них там, з біса, діється? - гадали в глухих провінціях.
А в провінціях неглухих, де люди мали постійний зв'язок з центром, вже діяли.
1 (14) березня в Києві утворили Громадський комітет, назавтра перейменований на Раду об'єднаних громадських організацій.
2 (15) березня в Харкові створено Раду робочих депутатів. Більшовики вийшли з підпілля, але в раді всім заправляли легальні партії лівого спектру - есери та есдеки.
3 (16) березня утворено такі ж ради в Одесі та Києві.
Отримавши тривожну телеграму, віце-адмирал Колчак, командуючий Чорноморським флотом, наказав негайно припинити весь зв'язок Крима з материком.
А сам хоробро підняв всю ескадру, вийшов в море. І поплив аж в Сухумі.
Там його ад'ютант нарвав красиві квітки, Колчак склав з них букет та написав письмо своїй коханій: як жаль, що Ви не поруч, у мене такий красивий букет, я весь час думаю тільки про Вас. Про події в центрі не хочу навіть думати, мрію скоріше Вас побачити.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1560352.html.
Tags: история, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments