Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Антизради пост

Ivanna Kobernik
Обережно, фейк.
Я вирішила, що напишу про замовну кампанію проти себе, коли мені повідомлять про неї четверо людей, думка яких мені важлива. Спочатку замовники хотіли обійтися малим бюджетом, розмістили кілька новин на сайтах сумнівної чистоти, але тема сама далі не розійшлася ні в медіа, ні в соцмережах. Тому замовники потратили на мене ще трохи грошей – написана стаття, де брехня стала об’ємнішою і мальовничішою. Ну і, звісно, жодноі другої точки зору.
Отже, об’єктом атаки став проект, який самим фактом свого існування плющить і ковбасить видавців, які десятиліттями смоктали з держбюджету сотні мільйонів за неякісні підручники. Це було б смішно, якби не було настільки цинічно і брехливо – мене звинувачують в зловживаннях при друкові Хрестоматії сучасної дитячої української літератури. Начебто я, тадам, страшно на цьому нажилася.
Ну що ж, таке визнання мого впливу це майже медаль. Підняли мені самооцінку. А тепер трохи арифметики для тих людей, чия думка мені важлива, і для тих, хто хоче зрозуміти що відбувається з друком підручників за державний кошт, що хочуть приховати видавці і від чого вони скиглять і сподіваються вирішити свої проблеми кампаніями проти мене.

Арифметична вправа №1. Хрестоматія сучасної української дитячої літератури була видана в 2 томах (1-2 та 3-4 класи) загальним тиражем 640 тис примірників. На це, згідно з Держпрограмою (а без затвердження витрат в Держпрограмі кошти на такі цілі не перераховуються) було передбачено майже 25 млн гривень. По факту на Хрестоматію було потрачено 15 млн гривень і про цю економію я активно розповідала, як про досягнення команди МОН. Ця економія майже 10 млн гривень (які просто повернулися в державний бюджет) була досягнута завдяки тому, що видавець Хрестоматії, Видавництво Старого Лева (ВСЛ), подав до Інституту модернізації змісту освіти (ІМЗО, розпорядник коштів за Держпрограмою на друк навчальної літератури) ЧЕСНИЙ БЮДЖЕТ. ІМЗО видавництву кілька разів натякало і прямо казало – у вас дуже малий бюджет на поліграфічні послуги, збільшіть! ВСЛ відмовилося і написало стільки, скільки зазвичай платить за таку роботу друкарням. Таким чином стало зрозуміло, скільки “заробляється” на друку підручників і динозаври цього корупційного ринку не могли мені і ВСЛ цього пробачити.

Арифметична вправа №2. 15 млн грн розділити на 640 тис накладу виходить 23, 43коп. Кожен, хто покаже мені сучасну дитячу книгу на хорошому папері, в твердій обкладинці і безліччю ілюсторацій вартістю 24 гривні, отримає від мене подарунок. Динозаври ринку вивідували у ВСЛ “як це воно потрапило в тісне закрите коло отримувачів держзамовлення”, коли дізнавалися бюджет, то крутили біля виска і співчутливо відходили. Ці об’єктивні цифри не заважають авторам і замовникам фейку звинувачувати мене і видавництво у зловживаннях.
Арифметична вправа №3. Державна аудиторська служба зараз перевіряє використання бюджетних коштів в Міносвіти, в тому числі й за Держпрограмою друку підручників. Перевірка, звісно, покаже, що друк Хрестоматії був одним з найдешевших. Але одночасно ця перевірка вже показала, що в попередні роки видавці, які були допущені до друку підручників, завищували витрати паперу щонайменше на 30% відсотків. Це може бути ще однією з цілей кампанії проти мене – відвернути увагу від порушень, які виявить Державна аудиторська служба.
Чому зараз і кому вигідно? Тому що наступного тижня має стартувати відбір підручників для 9 класу, які цього року друкуватимуться за бюджетний кошт. Видавці-динозаври ринку мріють, щоб я не втручалася в цей процес.
Найбільше в цій ситуації мені шкода Видавництво Старого Лева. Мені, до речі, приписали, що я з ним пов’язана. Я б вважала за честь бути причетною до видавництва, що видає найбільше сучасної дитячої літератури в якісних гарних книжках, але це неправда. А правда полягає в тому, що ВСЛ виклався на повну, готуючи Хрестоматію за сміховинний гонорар, вислуховуючи погрози “не лізьте”, “там стріляють”, “вас знищать”. Пробачте, Mykola Sheyko, що втягнула вас у це. Але ви зробили направду гарну книжку за нереально короткий термін. Ці нещасні замовники і це вписали в свої хотілки до статей: "Книжку за такі терміни зробити не-мож-лиии-во". А Ви змогли і Вам з командою дякують сотні тисяч українських дітей.
Також ні за що постраждав мій чоловік Oleksandr Kharchenko – “зливні бачки” приписали йому “заробітки” на видавнцтві Хрестоматій. Мій чоловік працює на ринку енергетики і не займається видавництвом дитячих книжок. Але Олександрів Харченків багато (це я знаю, бо при виїзді за кордон прикордонники довго гортають базу Олександрів Харченків, перш ніж випустити мого чоловіка))), тому є ризик, що когось з них спробують приписати мені в родичі.

Передостаннє. Весь тираж Хрестоматії був віддрукований в грудні. Доставлений до областей у січні – саме це є відповідальністю МОН. Минулого тижня ми зібрали статистику – як він розвезений до районів: згідно звітів, що є в розпорядженні МОН, все розвезено. Якщо я дізнаюся, що Хрестоматії немає в якійсь школі – розбиратимусь особисто, можете писати безпосередньо мені. До цього в мене було лише два такі сигнали, після дзвінка в департаменти освіти, Хрестоматії миттєво знаходились. Використаю весь свій міфологізований вплив – бо Хрестоматії Є у ваших районо. Якщо справді нема хоч в одній школі – це недбальство ваших районних чиновників.

І щоб два рази не вставати. Робота над Хрестоматією підняла мені настрій і самооцінку, познайомила з десятками фантастичних людей, але також навчила, що я не можу врятувати весь світ. Тому зараз я зосередилась на тому, щоб підтручники для 10 класу принципово відрізнялися від того, що є на ринку. Тому, любі динозаври, з підручниками 9 класів вам ще може вдасться “пропетляти” (якщо вами не займуться контролюючі і правоохоронні органи), а от на наступний рік збирайте гроші на нову кампанію проти мене.Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1562935.html.
Tags: діти, майдан, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment