Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

#сто_років_тому 31 (18) березня 1917

Алі Татар-заде
#сто_років_тому 31 (18) березня 1917 в Києві арештовано царського генерала - Ніколая Іудовича Іванова.
Його провина полягала в тому, що вже під час революції він, за наказом Царя, намагався зібрати сили в біларуських та українських землях задля рішучого походу на бунтівливий Петроград.
Задум повністю провалився, але "февралісти" добряче натерпілись страху від грізних прокламацій генерала і бажали помсти.
Розуміючи це, генерал виїхав від гріха подалі на життя в провінцію, до Києва. Але революціонери знайшли його й там.
«В марте 1917 года Тальберг был первый, – поймите, первый, – кто пришел в военное училище с широченной красной повязкой на рукаве. Это было в самых первых числах, когда все еще офицеры в Городе при известиях из Петербурга становились кирпичными и уходили куда-то, в темные коридоры, чтобы ничего не слышать. Тальберг как член революционного военного комитета, а не кто иной, арестовал знаменитого генерала Петрова»
(Булгаков, "Біла Гвардія").
"Тальберг" - це на той момент без п'яти хвилин зять письменника, наречений його сестри Варвари, Леонід Карум. "Петров" - це, звісно, Іванов.
Реальний Карум під част арешту крадькома поцілував руку заарештованому Іванову, щоб «висловити старому генералу всю мою симпатію до нього і показати, що не всі з оточуючих є його ворогами».
Письменник пощадив зятя і не вставив це до свого твору. Але після виходу роману "Біла Гвардія" Карум все одне сильно образився і припинив стосунки з письменником.
Епізод з арештом і цілуванням руки досить показовий. 1917 року Карум працював в Києві, сповненому українського націоналізму, він ненавидів цей рух, але на словах, як сам каже, завжди був привітливим до нього. В той же час загравав з офіцерською реакцією. Цей баланс дав йому можливість займати посади в наступну епоху, за Скоропадського. В 1919 разом з білими він перебереться до Криму, служитиме в арміському суді, але в 1920, ближче до наступу Красной Армії, на подив усіх своїх соратників починає захищати арештованих більшовиків. Це дає йому індульгенцію в часи кривавого терору, коли було знищено більшість білих офіцерів, і вже за красних Карум стає викладачем РККА в Києві. Потім - арешти, репресії, але то вже було за Сталіна.
Ну а сьогодні Київ обговорює повалення пам'ятника Столипіну, а також те, що Петроград готовий надати незалежність Польщі, Фінляндії, але навіть не хоче чути про автономію України.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1571480.html.
Tags: история, київ, піар, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments