Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

#сто_років_тому, 3 квітня (21 березня) 1917

Алі Татар-заде
#сто_років_тому, 3 квітня (21 березня) 1917
- Обшук в Києво-Печерській Лаврі
- Збори студентів в Києві
- Вихід українських газет українською мовою
- Готується з'їзд українських есдеків
______________________
У газетах повідомляється, що в Києво-Печерській Лаврі відбулися обшуки. Виконавчий Комітет Києва це спростовує: ніяких обшуків, просто поліція поцікавилася в ченців, чи не зберігають у монастирі "чорносотенну" (антисемітську, шовіністичну) літературу.
_____________________
Напередодні у будівлі Київського цирку зібралися і засідали два дні студенти Києва. Приміщення не вмістило всіх охочих, тому вони перемістилися до Олексіївського парку, який знаходився на місці нинішнього НСК "Олімпійський".
Учасники зборів мали вирішити, що робити далі в умовах змін, які відбуваються: вчитися далі чи тимчасово зупинити заняття та присв'ятити себе революційній агітації. Після дискусій зупинилися на тому, щоби повернутися за парти.
_____________________
Цього дня у Києві відбуваються Збори журналістів. Працівники газет та журналів у своїх промовах вітають революцію - вона зокрема принесла свободу слова. Також лунають слова на підтримку Тимчасового уряду.
Ще одна новина - "Київська земська газета" перейшла на українську мову.
з щоденнику Винниченка:
«Вирішено негайно видавати щоденний центральний орган у Києві. Вийде цими днями. Зразу висилайте зібрані кошти. Збирайте далі. Посилайте статті, дописи».
Можливо, йдеться про «Вісті з Української Центральної Ради в Києві» (після перших трьох номерів Центральна Рада осягнула свого всеукраїнського маштабу та слова "в Києві" прибрала з назви).
______________________
ще з щоденнику Винниченка:
«Конференція починається третього (...). Представництво: по два члени від комітету й окремо — по одному від ста організованих. Бажано підписи (списки) організованих».
Це у Києві потроху збираються представники Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП), або "есдеки" чи "сєдиє". Вони створюють міську партійну організацію.
Україну "есдеки" бачили автономією, і те після довгих вагань та під впливом тиску "з вулиці", тобто з народу. Сам Винниченко, як напише потім у спогадах, був проти навіть автономії в новій, реолюційній Росії.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1573456.html.
Tags: история, крим, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments