Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Єврейські Кучки

Алі Татар-заде
Це росіянська (не певен, що також й українська) назва похолодіння, яке триває протягом єврейського свята Песах. Тобто, десь тиждень.
Євреї-равинисти, тобто 99% всіх юдеїв, а також кримчаки, зустрічають Седер цього року вночі з 10 на 11 квітня.
Караїми, які з одного боку привнесли багато тюркських нашарувань, а з іншого - намагаються бути пуританами в Торі, зустрінуть свой великдень, Тимбил Хиджи, двома днями пізніше, тому що місяць в них почався з визуальної, а не математичної появи молодика в небі. Відповідно, і закінчення двома днями пізніше.
Що ж за дивне слово, кучки? Від равинистів колишнього СРСР можна почути красиву легенду, пов'язану з Ісходом. Коли євреї втікали від фараона, то їм в пустелі не вистачало води, і для цього Єгова послав їм тиждень дощів - а вони стояли і пили, просто відкривши рота. Але при спробі пояснити слово, при чому ж тут кучки, зазвичай збиваються і кажуть що це кущі (хоча Сукот, свято кущів, шалашів, куренів - зовсім в інший час, не в Песах).
Я можу гадати, що це від кримського слова "куч, кучь", яке у кримських татар, караїмів та кримчаків означає силу, могутність. Відомо, що караїми в середньовіччя часто добирались до Новгороду і Московії та вчиняли там так звані єресі, тобто більш послідовне чтіння Ветхого Заповіту, і могли таким чином занести це слово до російської і біларуської. Але як кожна гипотеза, вона має слабкі сторони: адже самі караїми так свято не звуть, у них Тимбил Хиджи, а не Кучь або Кучки.
Я чув також, що в старину кримські цигани вважали єврейський великдень своїм нещастям. Адже за їхніми легендами цигани, джипсі, походять від єгиптян, і вони - як раз нащадки того самого Війська Фараонова, яке не загибло а було розсіяне по світу.
Можливо, хтось чув щось цікаве про це і від українців, але не я.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1577649.html.
Tags: жидобандеровцы, история, крим, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment