Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

#сто_років_тому, 12 квітня (30 березня) 1917. Три дні до Великодня

Алі Татар-заде
Виконком Сімферопольської ради робочих, солдатських і селянських депутатів розглянув та відхилив прохання кримських татар про надання їм місць в своєму Совєті.
За свідченням І. Ф. Федосєєва, Сімферопольський совєт «серед нацменшин визначенної роботи не вів. У своєму складі представників від нацменшин не мав. По суті, Совєт був противником національної автономії».
В Києві набуває розголосу обіцянка Української Центральної Ради скликати національний З'їзд (або також його звали Конгрес).
Як пише Д. Дорошенко,
За кілька день по початку конгресу (його скликано на 19 квітня) на зборах київського комітету партії соціял-демократів большевиків було вислухано пропозицію представника соціялістичних організацій — “скликати міжпартійну конференцію всіх соціялістичних організацій, які працюють на Україні, щоб обміркувати справу про сепаратистичні стремління Української Ц. Ради, яка скликає в скорому часі український з’їзд — Українські Установчі Збори”.
В дискусії над цією пропозицією всі промовці однодушно виступали проти українського сепаратизму.
Г.Пятаков радив збалакатись з українськими соціял-демократами і примусити їх поборювати сепаратистичні стремління Ц. Ради, а коли не послухають, то самим “почати рішучу атаку проти сепаратистичного руху”.
Відомий київський адвокат Чекерель-Куш казав, що навіть коли б російські установчі збори висловились за самостійну Україну, то й тоді треба боротись з цим рішенням, бо, мовляв, “не в наших інтересах — роз’єднувати пролетаріят державними рамками.”


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1579614.html.
Tags: история, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments