Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Прип'ять: 31 рік після аварії

Сьогодні, 26 квітня, виповнюється 31 рік з дня катастрофи на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС.
З різницею у дві секунди пролунали два вибухи на четвертому реакторі атомної електростанції.
У результаті сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році. Про катастрофу радянський уряд повідомив лише наступного дня.
Чорнобиль
Парк атракціонів у Прип’яті

У 2017 році Державне агентство з управління зоною відчуження має намір зосередитися на відновленні екологічного балансу уражених радіацією територій.
У зоні відчуження Чорнобильської АЕС планують запровадити енергоефективні методи отримання електроенергії та відкрити біосферний заповідник.
Чорнобиль
Природа поступово завойовує території у Прип’яті

Сьогодні центром зони відчуження залишається місто Чорнобиль в Іванківському районі Київської області.
Воно обслуговує саму Чорнобильську зону та частково АЕС.
Чорнобиль
Нова арка над четвертим енергоблоком АЕС

Полігон “Рудий ліс” у Чорнобильській зоні відчуження досі є унікальним майданчиком радіологічних досліджень для учених з усього світу.
Лише на цьому полігоні, за межами лабораторій чи реактора, можна спостерігати, як високі рівні радіації впливають на живих істот. Завдяки падінню рівня радіації у Рудому лісі можна працювати вже цілими днями, а не протягом кількох хвилин, як це було невдовзі після Чорнобильської катастрофи.
Зображення диких тварин на стінах покинутих будинків у Прип’яті

Одне з легендарних мість зони відчуження – стадіон “Авангард”.
Він мав стати головним спортивним майданчиком міста Прип’ять у Чорнобильській зоні, однак через катастрофу так і не відкрився.
Зарості лісу на майданчику стадіону

У ніч на 26 квітня у Київському соборі архангела Михайла відслужили панахиду за загиблими під час пожежі на Чорнобильській АЕС.
На церемонії були присутні учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і їх родичі. О 1:23, це час вибуху на АЕС, продзвенів 31 удар дзвонів за кількістю років, які минули з дня трагедії.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомляв про те, що до 31-ої річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС Верховна Рада приготувала для пільговиків два нововведення.
Відтепер отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника можна без необхідності встановлення причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою, а також відновлено право на виплату щорічної допомоги на оздоровлення дітям-чорнобильцям.
ІНФОРМАТОР

Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1587673.html.
Tags: everyday.in.ua, kievinform, катастрофа, траур, чернобыль, ядерна безпека
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments