Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

#сто_років_тому 23 (10) травня 1917

Алі Татар-заде
– Надії Центральної Ради на нове Тимчасове Правительство. – Кадети проти «розпадення Росії на суверенні незалежні одиниці». – Русини Америки жадають від Терещенка об’єднання українських земель. – Створення Української Громади в Сімферополі. – Волошин як приклад мятущегося інтелигента.
_______________
У Києві завершились Треті збори (Сесія) Центральної Ради, що тривали три дні. Були обговорені питання про випуск газети "Вісти з Української Центральної Ради", стосунки з Тимчасовим Урядом та загальноросійськими організаціями України.
На засіданні Комітету Центральної Ради депутати визначили склад делегації, яка мала незабаром поїхати у Петроград, на переговори з новим Тимчасовим урядом, на тему автономії України. Делегацію очолив Володимир Винниченко.
На випадок, якщо російська влада погодиться на українські вимоги, заздалегідь готуються проекти декларацій про Автономію України та утворення Крайової Ради.
В Центральній Раді покладали великі надії на новий Тимчасовий уряд, в якому прем’єр Львов вже не видігравав суттєвої ролі, а обличчям влади стали харизматичні Керенський та Терещенко.
_______________
В новому Тимчасовому правительстві - п’ятеро соціалістів, п’ятеро «нейтральних» та п’ятеро «капиталістів».
Лідер кадетів Мілюков, який вже більше не міністр, оголосив в газеті «Речь», що відтепер задача номер один - це збереження цілісності російської держави.
«Це та межа, якою диктується крайнє рішення партії.
Розпад держави на суверенні незалежні одиниці уявляється їй абсолютно неможливим ».
_______________
Тим часом «Русинський Національний Союз» в Америці шле вітальні телеграми найпопулярнішій фигурі в новому уряді - наступнику Мілюкова на посту міністра іноземних діл, Михайлові Терещенко.
«Американські українці вітають вас і сподіваються, що нова Росія допоможе українцям, що вони нині страждають від австро-угорського та польського гніту, звільнитися і об'єднатися з Російською Федеративною Демократичною Республікою».
_______________
Газета «Южниє вєдомості» в Криму повідомляє цього дня, що пройшли збори та затверджено статут Сімферопольської Української Громади.
«В недалекому майбутньому проектується влаштування національно-українського свята».
_______________
Щоб уявити собі образ тогоденного росіянського інтелігента, можна вирвати з тексту чи не кожну цитату. І вона обов’язково покаже вам «мятущегося человека», який може в одному абзаці сам себе спростувати і заперечити.
Як завжди, ліпшим приводом для смятєнія інтелігентного росіянця буває війна.
Максимільян Волошин сидить в Криму, у Коктебелі, і пише цього дня в листі Цвєтаєвій:
«Моє ставлення до війни відразу змінилося. Якби тепер мені довелося бути викликаним, я б, звичайно, не став відмовлятися.
Моє ставлення до війни, зрозуміло, не змінилося, але з'явилося нове почуття: особистої відповідальності за поведінку Росії».
То змінилося ставлення до війни чи ні? «Все складно».


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1598943.html.
Tags: история, крим, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments