Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

#сто_років_тому, 26 травня 1917

Алі Татар-заде
- Центральна Рада розгорнула дипломатію. - Тривога києвських росіянців. - Чутки про українізацію армії. - Продовольчий бунт в Кременчузі.
__________________
Призначена раніше делегація Центральної Ради вирушила до Петрограду на переговори з Тимчасовим урядом. До делегації включено В. Винниченка, С Єфремова, М. Ковалевського, Г. Одинця, Д. Коробенко, І. Сніжного, матроса Письменного, полковника Пількевича, Д. Ровинського. Делегатам доручено домогтися від Тимчасового уряду видання акта з принциповою згодою на право України мати національно-територіальну автономію, призначення комісара у справах України при Тимчасовому уряді і урядового комісара на всю Україну з крайовою радою при ньому, ассигнування коштів на культурно-національні потреби українського народу.
Цього ж дня у Раді військових депутатів Київського військового округу була утворена українська фракція, яка стояла на платформі української автономії.
____________
Газета «Кіевлянинъ» вийшла сьогодні зі статею «Что могут достигнуть украинцы своими усилиями?» за підписом С. Ольгин.
«Сомнительно, чтобы Временное правительство издало акт о нац.-тер. автономии Малороссии, но одно несомненно — политика украинских руководящих кругов сильно обостряет и без того остро стоящий национальный вопрос и сеет ветер, который потом разрастется в бурю.
Но, впрочем, можно ли ждать теперь от украинцев, совершенно ослепленных победами своего шовинизма, благоразумия?
Думаю, что нельзя»
_______________
Напередодні інші делегати Центральної Ради - юрист Михайло Ткаченко та полковник Віктор Поплавко - вирушили до ставки головнокомандувача арміями Південно-Західного фронту генерала Алексєя Брусилова, що знаходилася у Кам'янці-Подільському.
Вони провели переговори з Брусиловим щодо можливості українізації військових частин.
Результати переговорів достеменно невідомі - за кілька днів делегати звітували про них у Центральній Раді, але в протокол ніякої конкретної інформації не внесли, лише постанова про подяку Ткаченку за добре виконане доручення.
Проте деякі джерела стверджують, що від Брусилова отримали попередню згоду на українізацію трьох корпусів Південно-Західного фронту.
_______________
У Кременчуці відбулася оригінальна революція, повідомляє преса.
Юрба голодних солдатів заарештувала одного з солдатських депутатів, завідувача продовольством, і потягла його до відділку, звинувачуючи у вживанні безкоштовного народного хліба.
Бунт розбурхав кременчужан. Зібралися натовпи народу для втихомирення безладів. Викликані козаки. Бродіння триває.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1601025.html.
Tags: история, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments