Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

творчєская інтєлігенция Росії

Алі Татар-заде поширив спогад.
6 год ·
творчєская інтєлігенция Росії.
Тоді я ще мав настрій спілкуватись, вивчати. На сьогодні, два роки по тому, я вже став як той відомий ентомолог, який настільки дослідив матеріал, що воліє не бачити піддослідне.
----
2 роки тому
29 травня 2015 р. ·
Що росіянці сильно поєхамши головою на українській темі, вже ні для кого не є новина. Мій знайомий інтлегіент не виключення, а ілюстрація. Такий знайомий є, або був в минулому житті, мабуть, у кожного із вас.
Ось він якось дзвонить щасливий та повідомляє, що справжній переклад Пушкіна українською буде "чи гепнусь я, дручком пропертий". Він вивчає пародію наізусть, він читає її знайомим дамам, викликаючи в них поблажливу посмішку. Іную даму не так вже просто примусити посміхнутись - навіть якщо ти всадив її за столик та потчуєш коньяком. Росіянським дамам по штату не положено багато посміхатись. Але тут прийом спрацьовує: не посміхнутись на жарт про хахлів - це прослити неблагонадьожною. А де є посмішка, там є надія.
Друга стадія - коли він, обнадіяний попереднім успіхом, починає сам сочиняти вірші "на украинском". Він ще не знає цей язьік, більше того, він переконаний, що таково язьіка нєт, є нарєчіє. Але задля успіху він вимушений сочиняти саме на ньому. Він вишукує непонятні та смішні йому слова, або придумує нові, ковєркаючи російську. Він штудує Шевченка, Косач, Франка, в пошуках тем для пародій. На його полиці опиняються нєтлєнкі покійного вже Бузіни, де в доходчивій формі пояснюється, що украинского язьіка нєт і нє будєт, а потім він шукає нову літературу, щоб знайти там підтвердження побрехенькам Бузіни і своїм власним вигадкам.
І ось він дзвонить та зачитує мені свій черговий шедьовр. І просить його зацінувати. Мені набридло посилати його найуг, бо на таку реакцію він реагує позитивно - він впевнений, що це свідчить, що трапив у ціль, жгьот серца глаголом. І тоді я спокійно йому кажу:
- Я тебе вітаю. Ти на правильному шляху.
- Що? На якому правильному? - у голосі чується нотка розгубленості.
- Років за п'ять ти полюбиш українську мову. Перший крок - ти почав її вивчати. То нічого, що тебе від неї коробить, це нормально для кожного, хто вивчає іноземні мови. Це пройде.
- Нікагда! - кричить він у слухавку. - Нікагда таково нє будєт, слишиш!
- Буде, буде. Ваш великий письменник пророче сказав, що вся Росія вагітна Україною. Животик расте з кожним днем. Вже є перші ознаки інтоксикації, льогких істерик, смакової деформації.
- Ти брєдіш! Хто це сказав? Який ще великий письменник?
- І поступово ти сам не помітиш, як станеш хахлом. Малоросом, колоритним таким. Коли ти тепер читаєш свої твори, то дами тебе вже сприймають за малороса. Якого бояться образити, і тому терпляче слухають його вірші.
- Немає такого народу, малороси! Немає ніяких хахлів, ніяких українців! - на тому боці слухавки чується шипіння піни.
- Ти будеш першим. А потім вас стане багато.
Він у розгубленості, і він хапається за рятувальну соломинку. За матюки. За істіно руські матюки. Але я йому повідомляю, що наш Великий Український Класик також пише матюками. Так що шляху назад немає.


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1603173.html.
Tags: дебилы, коллективное х%№ло, крим, рассея, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments