Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

#невеличкаперемога

Igor Lutsenko разом з Сергієм Лещенком та 18 іншими особами.
Дійшли тільки зараз руки написати про вчорашні мітинг і суд. В особливості, про те, що лишилося для багатьох за лаштунками.
Отже, вчора вирішували, чи замінювати запобіжний захід з арешту на якийсь більш м’який Олександру Волкову, котрого ГПУ вважає причетним до викрадення Юрія Вербицького і мене під час Майдану.
Суд вирішив таки тримати його далі під арештом. Це означає, що Волков не втіче, як утікли в Росію практично усі підозрювані по цій справі. Це означає, що є шанс, що він дасть цінні свідчення слідству. Врешті, це означає, що ті колосальні зусилля по тиску на учасників процесу з боку ворогів так і не мали ефекту. Я, на жаль, не можу все розказати, але тиск був системний, хоча і видно було, що наші опоненти не очікували нашого завзяття, та й взагалі несподіванки із затриманням Волкова вони вже давно не очікували, як-не-як ішов вже четвертий рік по трагічній загибелі Вербицького.
На суд опоненти направили групу підтримки – приблизно голосних 7 тіток ватно-антимайданівських поглядів, і групу до 7 тітушок. Принаймні, ми відмітили до 7 чоловіків кримінального бекграунду, віком 40+ років. З тітушками у наших була невелика стичка, обійшлося тим, що ті тушки вирішили для своєї безпеки не йти на засідання. Невідомо, скільки ще було у резерві – можна допустити, що їм дали команду не активнічати, бо прийшла радикально налаштована публіка, усі центральні телеканали – і силова, і медійна перевага була на нашому боці. Тому – вирішили не сунутися, зрозумівши, що у таких умовах судді побояться виносити якісь непопулярні рішення.
На суді виявилося, що у Волкова новий адвокат - пані явно компетентніше за її колег, котрі захищали Волкова у першій інстанції. Але блискучий, емоційний та аргументований виступ прокурора Донського розбив усі її аргументи.
Судове засідання, загалом, було швидким і без зайвостей. Ватні тітоньки намагалися скандалити, але без особливого ентузіазму.
Тепер ми вимагаємо від ГПУ докластися усіма зусиллями, щоб у відведений судом строк було отримано результати.
Я неймовірно вдячний усім, хто долучився. Це були дійсно дуже різні люди – від бувалих ветеранів-активістів «Азову», ОУН і «Правого Сектору» і аж до чарівних та тендітних народних обраниць із «Демальянсу» та «Самопомочі». Усіх називати не ризикую, бо точно когось зараз забуду – але я не маю намір забувати нічию допомогу!
Вітаю нас усіх з цією невеличкою перемогою!)
Мрію про те, щоб такий склад активістів, депутатів і просто небайдужих громадян тримався у єдності в усіх задачах, які ми тут у Києві вирішуємо.

Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1643977.html.
Tags: майдан, менты, прдоны, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments